НАЗК внесло власника AliExpress до переліку спонсорів війни

ПОЛІТИКА
17.08.2023, 20:11
НАЗК внесло власника AliExpress до переліку спонсорів війни

Станом на 2023 рік компанія продовжує бізнес на росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів

На території росії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує дочірня російська компанія з групи Alibaba – ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

У пресслужбі відомства пояснили це рішення тим, що Alibaba Group продовжує працювати в рф і надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.

Зокрема, на території московії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує дочірня російська компанія з групи Alibaba – ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)». Власником ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd.

Станом на 2023 рік компанія продовжує бізнес на росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів.

Прибуток ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)" за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів (близько $160 млн).

При цьому у квітні 2023 року агенція Reuters повідомила, що китайська компанія Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування (контролюється росіянами) в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023 року.

За даними митниці, відвантаження мідного сплаву з заводу здійснювалися через порт Новоросійськ. З вивезеної з окупованих територій міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.

«Варто зауважити, що Alibaba вдається й до цензурування українського контенту на своїх платформах, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стрімера, який мав на AliExpress понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. Водночас проросійські дописи на платформі не видаляються», – зазначається у повідомленні НАЗК.

Ці факти можуть свідчити про те, що компанія підтримує російську агресію не тільки фінансово, сплачуючи податки, але й ідеологічно, вважає НАЗК.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що західні компанії продовжують постачати до росії товари подвійного призначення та передові технології, включаючи обладнання для видобутку нафти, переробки та зрідження газу.

Євросоюз вкладає мільярди євро у будівництво нової інфраструктури для імпорту ЗПГ, щоб позбавитися залежності від російського газу. Але сам просто переходить на ЗПГ із росії, дивувався у коментарі Reuters віце-міністр енергетики Литви Альбінас Зананавічюс.

Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

"Останній Бастіон" закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти чи криваві гроші.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Укрнафта Корецького-Каломойського спить? Чи поправляється на кривавих пряниках від спонсора тероризму Везерфорда?
15 листопада, 18:55
Політика
Настав час це зупинити. Чому має бути поставлено заслін продажу російських нафти та газу транзитом через Україну
15 листопада, 10:00
Економіка
Дві найбільші транснаціональні тютюнові фірми заробляють і збагачуються на смертях українців. Криваві гроші від росії не пахнуть бізнесюкам.
13 листопада, 13:45
Політика
Попри загрозу санкцій, керівництво Raiffeisen Bank International (RBI) не готове виводити свій підрозділ з росії.
31 жовтня, 16:01
Опінії
Це приносить в казну Кремля 6 млрд дол щорічно.
30 жовтня, 18:04
Новини
Йдеться про бронемашини на платформі Toyota Land Cruiser канадської фірми Streit Group.
29 жовтня, 16:16