НБУ — незалежний від української держави реґулятор, який контролюється зовні

ЕКОНОМІКА
22.07.2021, 07:01
НБУ — незалежний від української держави реґулятор, який контролюється зовні
Фото: Google

Україна не має можливості розбудовувати власну суб'єктну економіку, оскільки долю її Національного банку вирішують західні партнери.

Про це в етері "Politeka Online" заявив вітчизняний політичний експерт і правозахисник Михайло Чаплига, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

На його думку, міжнародні донори мають на меті лишити Україну власної банківської та фінансово-кредитної системи, котра на постійній основі повністю залежатиме від іноземного капіталу.

«Ви знаєте, оцінювати сьогоднішню роботу НБУ не вдається можливим із тієї причини, що Національний банк не є, з точки зору прямого етимолоґічного сенсу слова "національний", таким. Цей банк фактично не належить державі Україна, а є екстериторіальною фінансовою установою. У нього немає функції емісійного центру, якщо говорити точніше. І на додачу до цього, Кабінет міністрів України не контролює його діяльність, уявляєте?!», — зазначив політексперт Михайло Чаплига.

Він додає, що у "живу" вітчизняну економіку не потрапляє ні копійки, оскільки НБУ займається виключно рефінансуванням різних збиткових від початку установ, але аже ніяк не стимулюванням підприємницької діяльності громадян.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", cтаном на середину літа 2021 року у державному бюджеті України виявлено велику діру, але як її залатати влада поки не знає.

Читайте також:
Світ
Косово давно вже незалежна країна, яка на відміну від Абхазії, не керується ззовні, тому Сербія і нервує. А з нею нервуються у Кремлі.
02 серпня, 09:29
Війна
На тимчасово окупованих територіях України від Херсона до Луганська цими днями яскраво палає. Якісно опрацювали американські "хімери".
07 липня, 07:09
Політика
Війна – час згуртування та єднання задля виживання народу, особливо, коли саме існування українців поставлено на кін агресором із РФ.
06 липня, 09:23
Світ
Всі 30 років незалежності у Казахстані панувала і продовжує панувати антиімперська державна ідеологія, спрямована на втечу від РФ.
23 червня, 09:02
Світ
Принагідно згадаймо нетлінну народну мудрість: комусь війна, а кому мати рідна, – що вкотре доводить безальтернативність нашої борні.
08 червня, 21:45
Війна
Нова геополітична дійсність, що постала у світі після 24 лютого 2022 року, вимагає відповідальних áкторів, яких сьогодні потребує Україна.
05 червня, 17:01