НБУ — незалежний від української держави реґулятор, який контролюється зовні

ЕКОНОМІКА
22 липня, 07:01
НБУ — незалежний від української держави реґулятор, який контролюється зовні
Фото: Google

Україна не має можливості розбудовувати власну суб'єктну економіку, оскільки долю її Національного банку вирішують західні партнери.

Про це в етері "Politeka Online" заявив вітчизняний політичний експерт і правозахисник Михайло Чаплига, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

На його думку, міжнародні донори мають на меті лишити Україну власної банківської та фінансово-кредитної системи, котра на постійній основі повністю залежатиме від іноземного капіталу.

«Ви знаєте, оцінювати сьогоднішню роботу НБУ не вдається можливим із тієї причини, що Національний банк не є, з точки зору прямого етимолоґічного сенсу слова "національний", таким. Цей банк фактично не належить державі Україна, а є екстериторіальною фінансовою установою. У нього немає функції емісійного центру, якщо говорити точніше. І на додачу до цього, Кабінет міністрів України не контролює його діяльність, уявляєте?!», — зазначив політексперт Михайло Чаплига.

Він додає, що у "живу" вітчизняну економіку не потрапляє ні копійки, оскільки НБУ займається виключно рефінансуванням різних збиткових від початку установ, але аже ніяк не стимулюванням підприємницької діяльності громадян.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", cтаном на середину літа 2021 року у державному бюджеті України виявлено велику діру, але як її залатати влада поки не знає.

Читайте також:
"Останній міністр Майдану" насправді нікуди не пішов, а тільки посунувся, уступивши місце в уряді менш токсичним особам.
17 липня, 16:46
Кожен наступний голова Української держави прагне перевершити попередника у всьому, особливо, коли йдеться про стратеґічне планування.
08 липня, 13:48
Недавня історія з Чорногорією, яку КНР загнав у багатомільйонну боргову яму, нічому не вчить команду Володимира Зеленського.
07 липня, 11:25
Влада РФ знову перейшла від словесних погроз до застосування репресивних дій: у країні заблокували двох VPN-провайдерів – "Opera" і "Vypr".
21 червня, 08:12
Однопартійці Святослава Вакарчука і Кіри Рудик 2 роки боролися з Порошенком і за електоральну нішу "сивочолого" партнера Медведчука.
19 червня, 14:26
Кількагодинний саміт Джозефа Байдена і Владіміра Путіна можна сміливо зараховувати до переліку ґеополітичних зрад.
17 червня, 11:46