Ніхто не зупинить могилізацію росіян, час якої настав

Опінії
18.04.2023, 19:44
Ніхто не зупинить могилізацію росіян, час якої настав

Авторитарний режим теперішньої РФ упевнено і вперто наслідує найганебніші практики доби СССР. Особливо, коли йдеться про геноцид.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

На Росії відкрито заговорили про другу хвилю мобілізації (у даному випадку, депутат Державної Думи Алєксандр Бородай, який передбачив першу). Мовляв, Україна накопичує сили для контрнаступу, тому треба їх кимось відбивати.

Цьому передував ухвалений Держдумою 11 квітня законопроект про електронні повістки, від яких "неможна відмовитися". Цей документ, як пояснювали офіційні російські посадовці, не є передтечею "другої хвилі мобілізації".

Насправді, мобілізаційні заходи у РФ не припинялися після завершення першої "часткової мобілізації" торік восени. Проте замасковувались під різні назви.

Перш за все, це мобілізаційні заходи на окупованих українських територіях – "Л/ДНР", Запорізька та Херсонська області. Вони розпочалися ще до початку війни і не припиняються досі.

По-друге, вербування ув'язнених. Спочатку йшли для ПВК "Вагнер", за період літо – зима Пригожину вдалося набрати там 38 244 осіб (за нашими даними 77% їх знищено).

Потім цей канал "вагнерам" перекрили і тепер з тюрем поповнення набирає вже російська армія. Кількість мобілізованих до армії ув'язнених наразі невідома.

По-третє, добровольці, які йдуть як в армію, так і до ПВК "Вагнер". Цікаво, що у рамках російської армії створили декілька добровольчих формувань, на кшталт окремих батальйонів.

Деякі із них виявилися фейковими структурами – існують на папері, не воюють, проте збирають гроші та допомогу із волонтерів. Що ж стосовно ПВК "Вагнера", то після заборони вербування ув'язнених, Євгєній Прігожин розгорнув надзвичайну активність в плані набору добровольців, яких вербують усіма засобами, навіть через... "PornHub"!

У результаті йому вдалося набрати людей ще десь на 3 бригади – до 15 000. Загальна кількість "армійських добровольців" невідома, проте під час "часткової мобілізації" добровольців більше плану десь 13 000.

По-четверте – строковики. Їх у цей весняний призов планують набрати 147 000, плюс є ще набрані в попередні етапи призову (зокрема, восени набрали 120 000).

З ними все просто, на стороковиків починають тиснути, щоб підписали контракт та поїхали воювати в Україну. Далеко не всі це витримують!

По-п'яте – іноземці; 14 листопада 2022 року Владімір Путін легалізував їхню службу. Ходить чимало чуток із цього приводу, як про громадян країн СНД, так і про північних корейців, іранців та різних африканців.

Проте поки на фронті були відмічені лише контингенти "невизнаних республік" на кшталт "Південної Осетії", підрозділ вірменських добровольців. А також окремі громадяни різних країн, здебільшого в частинах "Л/ДНР".

Ну, і тепер буде масштабна мобілізаційна кампанія, у рамках якої в російську армію очікується набір ще не менше 400 000 осіб. Переважна більшість з них піде в піхоту; а нагадаємо, що мобілізаційний ресурс РФ у вересні минулого року озвучили в 25 мільйонів осіб!

Читайте також:
Опінії
Україна знову зазнала масованого удару. Прильоти по всій території країни. Руйнування, жертви, у Харкові сильні пожежі. Хто це бачив?
11 квітня, 10:33
Світ
Офіційні делегації Палестинської та Ізраїльської держав приїхали у Доху. Тут розпочинаються перемовини сторін щодо припинення вогню.
18 березня, 12:34
Опінії
Активізація бойових дій уздовж всієї лінії зіткнення, в тому числі і на кордоні з Республікою Білорусь — не за горами.
28 лютого, 18:29
Опінії
Ваше місце на командних пунктах бригад, яким ставлять завдання в Авдіївці.
15 лютого, 16:45
Позиція
Зеленський під час війни обезголовив армію.
12 лютого, 15:05
Опінії
Прямим наслідком відставки Дугласа Макартура стала фактична поразка США в Корейській війні.
03 лютого, 12:10