Німеччина хоче монополізувати перемогу України й врятувати РФ

СВІТ
18.01.2023, 20:47
Німеччина хоче монополізувати перемогу України й врятувати РФ
Фото: Daily Express

Гуманізм Олафа Шольца і його однопартійців дуже дорого коштує українському народові, який щодня втрачає кількадесят життів.

Таку думку на своїй Twitter-сторінці висловила директор Естонського інституту зовнішньої політики Крісті Райк, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Іноземний фахівець із національної безпеки та геополітики наголошує, що західні аналітики та експерти-русисти помилилися в оцінці спроможності України дати відсіч агресору з РФ.

«Протягом перших тижнів після вторгнення 24 лютого 2022 року серед дослідників постсовєцького простору панувала думка, що Київ приречений на програш, адже Москва володіє значними людськими, земельними та природними ресурсами. Так, Росія – велика держава, набагато більша і сильніша за Україну, але на полі бою ми побачили хто і на що здатен. Експерти та аналітики помилялися», – зазначила Катрі Райк.

Водночас директор Естонського інституту зовнішньої політики уточнює, що в Європі перемогу України все частіше сприймають як можливу, але при цьому ті ж таки німці воліють завадити остаточному програшу і державній дезінтеграції РФ.

«Дехто досі вважає, що звільнення Україною всіх своїх територій є занадто великим і небезпечним. Можливо, ці експерти знову помиляються. Ми не повинні перетворювати це на пророцтво, що самореалізується. Поки Росія окупує хоча б невелику частину території України, не може бути міцного миру. Захід не може легітимізувати це, не зруйнувавши принцип, що кордони не можна змінювати силою – принцип, який він поки що захищає, хоч і недосконало. Це стосується і Криму.

Російський наратив про те, що Крим дійсно належить Росії та є "червоною лінією", був досить успішним на Заході, але цього не повинно бути. Історично, географічно та соціально-економічно має сенс стверджувати, що Крим належить Україні. Звичайно, це також земля кримських татар, яких росіяни неодноразово колонізували, репресували та депортували. Тож Захід має відкинути російський наратив щодо Криму. Захід також повинен прямо відкинути путінський наратив про те, що Україна є "екзистенціальною справою" для Росії. Владімір Путін зробив війну в Україні екзистенційною справою для себе, а тому він першим і поплатитися після російської поразки», – висновує Катрі Райк.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що у Берліні нарешті стали краще розуміти українців, але Київ поки не у пріоритеті для колишніх путінферштеєрів.

Читайте також:
Опінії
Ключові сигнали для України після виборів на росії
18 березня, 18:41
Світ
Це суверенне рішення кожної країни
16 березня, 07:19
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28
Опінії
Жодна угода, укладена з Москвою, завжди порушувалася самою Москвою. А Україна просто може і не витримати ні «Мінська-3», ані «Стамбула-2».
18 лютого, 13:00
Війна
Падіння міжнародного авторитету США сталося не за президентства Джозефа Байдена, а значно раніше. Цей процес розпочав ще Барак Обама.
15 лютого, 12:33
Війна
Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.
07 лютого, 10:05