Німецькі науковці прогнозують глобальне вимирання океанічної риби

03 березня, 11:15
Німецькі науковці прогнозують глобальне вимирання океанічної риби

Риби змінюють спосіб пошуку та поглинання здобичі у теплих водах. Припускається, що загибель стає більш імовірним через цю зміну поведінки.

Невтішними результатами свого дослідження на шпальтах журналу Nature Climate Change поділилися науковці з Університету Фрідриха Шиллера в Єні. Стверджується, що головною причиною вимирання є опріснення океанів і морів через горезвісне глобальне потепління.

Іхтіологи дослідили зміну поведінку риб у Балтійському морі та встановили, що ці істоти реагують на підвищення рівня температури, віддаючи перевагу більш численній і меншій за розміром здобичі, котра мешкає у холодних водах. Ідеться про морських зірок, дрібних ракоподібних, черв'яків і молюсків.

«Ми змоделювали харчовий ланцюжок, який передбачає, що ця невідповідність між енергетичними потребами риб і фактичним споживанням їжі може призвести до вимирання. Нам вдалося з'ясувати, що риба упускає можливість задовольнити свої довгострокові енергетичні потреби, споживаючи більшу здобич, яка, відповідно, забезпечує більше калорій», — зазначили німецькі науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.

Німецькі науковці прогнозують глобальне вимирання океанічної риби_1
Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45