Ніжин номінували на титул Культурної столиці фіно-угорського світу

ПОЛІТИКА
19 травня, 12:04
Ніжин номінували на титул Культурної столиці фіно-угорського світу

Естонський центр «Uralic» виступив із несподіваним оголошенням, здивувавши громадськість. Україна не зникає з європейського порядку денного.

Такі відомості оприлюднив вітчизняний Центр дослідження Фінляндії. Зазначається, що давній український Ніжин на Чернігівщині позмагається із прикордонною естонкою Нарвою за престижне міжнародне звання.

Мова про титул Культурної столиці фіно-угорського світу, яке щорічно переходить від одного міста (де компактно мешкають представники фіно-угорських народів — прим. ред.) до іншого. Оголошення остаточного рішення про переможця відбудеться 29 липня у фінському Кугмо.

Чому саме такий вибір, пояснив відомий керівник центру «Uralic» Óлівер Лóоде: «У середині XVII століття Нарва була столиця Інґерманландії, і, попри тимчасові зміни влади та війни, її досі пам'ятають як символ опору московитам. Нині ж населення міста складають різні фіно-угорські народи. А що ж Ніжин? У цьому місті на початку XX століття навчався ерзянський вчений-лінгвіст та етнограф Анатолій Рябов. Це свого роду символізм і шана».

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що восени 2021 року у Ніжині відбулася конференція пам'яті ерзянського діяча Анатолія Рябова. Головна тема — спротив фіно-угорських народів змосковщенню.

Ніжин номінували на титул Культурної столиці фіно-угорського світу_1
Читайте також:
Політика
Попри те, що північно-західним регіонам росії бракує достатньої кількості військ, це не заважає провокувати загрозу. Ескалації не уникнути.
23 червня, 17:30
Світ
Безпека 5,5-мільйонної країни на півночі Європи у руках самих її мешканців. Адже, коли нація об'єднана, її важко перемогти навіть зброєю.
04 червня, 06:00
Світ
Маленька балтійська республіка надала прихисток тисячам утікачам від війни. Українці серед них упевнено займають друге місце.
03 червня, 08:27
Опінії
Як грім серед ясного неба днями сталася чергова кремлівська провокація. Але згодом міністерство війни встигло все спростувати й заперечити.
26 травня, 13:00
Світ
Маленька балтійська республіка готується до можливої російської агресії. У Таллінні знають, чим завершуються всі провокації Москви.
12 травня, 16:12
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00