Норвезькі науковці та політична еліта пропонують «кінчати» РФ

СВІТ
30.10.2021, 09:42
Норвезькі науковці та політична еліта пропонують «кінчати» РФ
Фото: Aftenposten

Путінській Московії варто закрити доступ до західних ринків, заборонити продавати енергоносії та відібрати всі збереження олігархів.

З такою пропозицією до урядів країн-членів Північноатлантичного альянсу виступили їхні норвезькі колеги та науковці, поінформувало видання "Forskning".

Власне РФ як континентальна загроза для Європи стала основною темою щорічного симпозіуму, який днями відбувся в Осло.

Учасники заходу переконані, що російська економіка сьогодні відверто демонструє падіння, навіть колапс, а не "стабільний розвиток", як стверджують у Кремлі.

«Дивімося правді в очі, наш недемократичний східний сусід має погані перспективи, особливо в галузі економічного зростання. Еліти, а це вихідці зі спецслужб, та тендітний баланс сил між ними перешкоджають як змінам, так і інноваціям. Путін створив таку систему, в якій існують неписані правила розподілу ресурсів і грошей між конкретними групами еліт. За нашими даними, це десь 100 найбагатших сімей РФ. Росія набагато більша, ніж Норвегія, але її ВВП зараз менше, ніж сукупна економіка всіх скандинавських країн», – зазначив професор Інституту оборонних досліджень Королівства Норвегія й організатор симпозіуму Ярдар Естбьо.

Науковець додає, в останнє десятиліття на теренах РФ панує справжня економічна стагнація, але Кремль всіляко намагається уникати висвітлення кризи, спрямовуючи увагу населення на скороминущі ура-патріотичні події.

«Уряд Путін щоквартально звітує про взяття безробіття під контроль, але рівень бідності від того на Росії аж ніяк не зменшується. Прикметно, що навіть західні санкції, накладні після окупації українського Криму та агресії на Сході України, не є найбільшою проблемою для економіки РФ. Оскільки тамтешня влада боїться, що її багатомільярдні збереження, набуті корупційним шляхом, заморозять і відберуть. А цього вони допустити не можуть, тому і вимушені йти на поступки, попри мілітаристську пропаганду», – переконаний Ярдар Естбьо.

Водночас більшість учасників зазначеного симпозіуму в Осло прийшли до висновку, що з РФ треба негайно щось робити, адже країна-агресор не приховує своїх подальших загарбницьких планів.

Найкращим сценарієм було б завалити економіку шляхом відключення від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів, а також конфіскації коштів і закордонного майна всіх російських олігархів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цього тижня Норвегія завдала удару по "Північному потоку-2".

Читайте також:
Світ
Засоби ядерного стримування Сполучених Штатів є безпечними, надійними та ефективними для стримування загроз XXI століття
вчора, 15:25
Світ
У разі воєнної поразки в Україні путінський режим може перейти до так званої "горизонтальної ескалації", зачепивши країни Європи.
29 липня, 09:22
Світ
Загалом до карїни мають прибути 1700 військових США
04 лютого, 19:05
Світ
ВПС Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35
03 лютого, 17:35
Світ
Це переміщення військ не має відношення до 8,5 тис. військовослужбовців, готових до перекидання в Європу
02 лютого, 20:25
Світ
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
20 січня, 18:08