Окупанти готують масштабний наступ на одному з напрямків фронту, - ISW

ВІЙНА
02 квітня, 09:41
Окупанти готують масштабний наступ на одному з напрямків фронту, - ISW

Нещодавно зафіксовано просування російських військ на північний захід від Новолюбівки.

Російська армія має значну перевагу в живій силі поблизу Лимана в Донецькій області, що у десять разів перевищує чисельність українських військ. Вона також готується до масштабного наступу в цьому регіоні. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Оприлюднені 28 березня та 1 квітня геолокалізовані кадри підтверджують нещодавнє просування російських військ на північний захід від Новолюбівки (північно-східніше Лимана) та ймовірне захоплення цього села. Також зафіксовано російське просування на південний схід від Нового (західніше Новолюбівки).

Окупанти готують масштабний наступ на одному з напрямків фронту: аналіз ISW фото 1
мапа: deepstate

31 березня український військовий аналітик Костянтин Машовець зазначив, що російські війська дісталися південної околиці Катеринівки (північно-західніше Новолюбівки).

Окупанти готують масштабний наступ на одному з напрямків фронту: аналіз ISW фото 2
мапа: ISW

За даними ISW, ще на початку січня армія рф переправилася через річку Жеребець і поступово розширювала плацдарм на її правому березі. У кінці 2023 року російські сили почали витісняти українські війська з позицій на східному (лівому) березі річки, а нині змогли закріпитися на правому березі, що дозволяє їм розпочати подальші наступальні операції.

У звіті також зазначається, що як російські військові блогери, так і Костянтин Машовець приписують це просування підрозділам 144-ї та 3-ї мотострілецьких дивізій, які входять до складу 20-ї загальновійськової армії Московського військового округу.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Армійські брехуни обходяться нам надто дорого.
07:34
Війна
Окупантів фіксують у центрі міста.
26 вересня, 18:25
Війна
За даними аналітичного проєкту DeepState, російські окупаційні війська просунулися на трьох напрямках.
20 вересня, 17:45
Війна
Битва за Сіверський плацдарм: росія штурмує Ямпіль.
18 вересня, 14:41
Війна
Sky News: Оборона Покровська може скоро завершитися через російську блокаду
18 вересня, 11:52
Війна
Загрози вторгнення немає, але вони там трохи є.
16 вересня, 11:02