Орбан посилено путінізує Угорщину

ПОЛІТИКА
12 березня, 06:00
Орбан посилено путінізує Угорщину
Фото: Reuters

У Будапешті створено Управління захисту суверенітету. Воно стежитиме, щоби політики та журналісти не отримували гроші з-за кордону.

Як повідомило видання Financial Times із посиланням на угорських правозахисників, робота цього органу спрямована на переслідування, аналогічні тим, що відбуваються на московії. Вочевидь, Віктор Орбан намагається повторити помилки свого кремлівського бізнес-партнера.

З'ясувалося, що Управління захисту суверенітету Угорщини використовуватиме інформацію про будь-кого із державної бази даних. Співробітники нового урядового відомства встановлюють власний бюджет і не підпорядковується жодному контролю та звітності, крім Орбана, звісно.

«Він [угорський прем'єр-міністр — прим. ред.] узяв за основу приклад РФ, а також Білорусі й Туреччини, але використовує його набагато ефективніше, ніж міг би навіть путін. Пропагандистський тиск полягає в тому, що якщо Ви — політик, громадський діяч, правозахисник чи журналіст опозиційний до уряду Орбана — використовуєте іноземні кошти, влада прискіпливо перевірятиме Вас. Існує величезний інформаційний вакуум, у суспільстві шириться занепокоєння», — розтлумачив стан справ експерт Німецької ради з міжнародних відносин Андраш Рац.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Європейська спілка хоче позбавити Угорщину права голосу для розблокування допомоги Україні. Наразі ситуація лишається патовою.

Читайте також:
Політика
Тінь радників Єрмака. Хто керує Укрінформом
11:45
Політика
Демонструючи готовність опонувати не ворогу, а громадянам власної країни.
09:05
Політика
Михайло Подоляк заявив, що хотів би, щоб нахилянт від ухилянтів Зеленський пішов на другий президентський термін.
23 травня, 15:07
Позиція
Напередодні його єдиновірець Нетаньяху пригрозив прокуророві МКС Каріму Хану розправою.
23 травня, 09:00
Війна
Запоріжжя, Суми та Київ: що з цим робити?
17 травня, 11:35
Політика
Правозахисники закликали ВРУ не приймати законопроєкт про обмеження доступу до судових рішень
16 травня, 18:33