Орбан посилено путінізує Угорщину

ПОЛІТИКА
12.03.2024, 06:00
Орбан посилено путінізує Угорщину
Фото: Reuters

У Будапешті створено Управління захисту суверенітету. Воно стежитиме, щоби політики та журналісти не отримували гроші з-за кордону.

Як повідомило видання Financial Times із посиланням на угорських правозахисників, робота цього органу спрямована на переслідування, аналогічні тим, що відбуваються на московії. Вочевидь, Віктор Орбан намагається повторити помилки свого кремлівського бізнес-партнера.

З'ясувалося, що Управління захисту суверенітету Угорщини використовуватиме інформацію про будь-кого із державної бази даних. Співробітники нового урядового відомства встановлюють власний бюджет і не підпорядковується жодному контролю та звітності, крім Орбана, звісно.

«Він [угорський прем'єр-міністр — прим. ред.] узяв за основу приклад РФ, а також Білорусі й Туреччини, але використовує його набагато ефективніше, ніж міг би навіть путін. Пропагандистський тиск полягає в тому, що якщо Ви — політик, громадський діяч, правозахисник чи журналіст опозиційний до уряду Орбана — використовуєте іноземні кошти, влада прискіпливо перевірятиме Вас. Існує величезний інформаційний вакуум, у суспільстві шириться занепокоєння», — розтлумачив стан справ експерт Німецької ради з міжнародних відносин Андраш Рац.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Європейська спілка хоче позбавити Угорщину права голосу для розблокування допомоги Україні. Наразі ситуація лишається патовою.

Читайте також:
Політика
Одеську міську військову адміністрацію очолив нинішній голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
вчора, 12:07
Опінії
Конституцією України прямо заборонено позбавляти громадянства будь-кого.
вчора, 11:13
Політика
Помирає Магдебурзьке право. Вітаємо в новому праві Володимира Зеленського.
14 жовтня, 17:39
Політика
Кандидатів на посаду суддів КСУ перевіряли на лояльність до узурпації влади Зелемським.
08 жовтня, 14:52
Опінії
Як Україна сповзає в офісну диктатуру.
07 жовтня, 12:25
Політика
Зелемський на другому терміні вирішив добити Конституцію і її імперативні норми.
07 жовтня, 08:05