Пацюків навчили рятувати людей

СВІТ
24.12.2021, 07:04
Пацюків навчили рятувати людей
Фото: twitter

Здебільшого тварин використовували для виявлення мін, тепер навчають пошуково-рятувальним операціям

Як стверджує, співробітниця бельгійської компанії APOPO, яка останні 5 місяців займалася навчанням пацюків, ці тварини мають такий самий нюх, як і собаки, при цьому їх так само легко дресирувати.

Донна Кін з вихованцем
Донна Кін з вихованцем
Фото:apopo

Завдяки маленьким розмірам, пацюки зможуть проникати під завали, що були засипані, наприклад, щебенем або дрібним сміттям.

Оскільки компанія АРОРО займається дресируванням пацюків для гуманітарних проектів тривалий час, вона вже має позитивний досвід дресирування цих тварин для виконання складних завдань.

Фахівці відзначають, що проект RescueRats має великий потенціал. Можливо, він стане настільки успішним, що пацюків почнуть використовувати у рятувальних операціях повсюдно.

Науковці насамперед навчили тварину повертатися у вихідну точку. Для цього вони випускали гризуна до порожньої кімнати і дозволяли тинятися там, де він хоче. Проте за звуковим сигналом тварина мала повертатися у вихідну точку. Зрозуміло, щоб у пацюка був стимул, за успішно виконану команду йому давали ласощі.

Кадри з тренування
Кадри з тренування
Фото:apopo

Потім вчені привчили тварин переносити м'яч у рюкзаку. У реальному світі м'ячем буде датчик, який видає сигнали для рятувальників. Завдання полягає в тому, щоб щур, виявивши людину, залишав датчик поруч із нею та повертався назад. Після цього рятувальники зможуть за сигналом знайти постраждалого, щоб надати йому допомогу.

Читайте також:
Життя
Пара, яка пірнала біля узбережжя Японського моря, зробила рідкісні зображення гігантського кальмара.
16 січня, 17:28
Життя
Звірі дуже гостро відчувають наближення свого кінця на цьому світі, особливо, якщо він настає не з їхньої власної волі.
14.10.2021, 10:25
Життя
На початку минулого століття популяція виду скоротилася до 50-200 особин
15.06.2021, 14:45
Життя
Співробітники Міжнародного союзу охорони природи б'ють на сполох через зменшення популяції слонів на "чорному континенті".
03.04.2021, 08:01
Світ
Ведмеді ще не дуже активні та зовсім мало їдять. Більшість мешканців притулку бачать сніг вперше.
06.03.2021, 11:21