Пацюків навчили рятувати людей

СВІТ
24.12.2021, 07:04
Пацюків навчили рятувати людей
Фото: twitter

Здебільшого тварин використовували для виявлення мін, тепер навчають пошуково-рятувальним операціям

Як стверджує, співробітниця бельгійської компанії APOPO, яка останні 5 місяців займалася навчанням пацюків, ці тварини мають такий самий нюх, як і собаки, при цьому їх так само легко дресирувати.

Донна Кін з вихованцем
Донна Кін з вихованцем
Фото:apopo

Завдяки маленьким розмірам, пацюки зможуть проникати під завали, що були засипані, наприклад, щебенем або дрібним сміттям.

Оскільки компанія АРОРО займається дресируванням пацюків для гуманітарних проектів тривалий час, вона вже має позитивний досвід дресирування цих тварин для виконання складних завдань.

Фахівці відзначають, що проект RescueRats має великий потенціал. Можливо, він стане настільки успішним, що пацюків почнуть використовувати у рятувальних операціях повсюдно.

Науковці насамперед навчили тварину повертатися у вихідну точку. Для цього вони випускали гризуна до порожньої кімнати і дозволяли тинятися там, де він хоче. Проте за звуковим сигналом тварина мала повертатися у вихідну точку. Зрозуміло, щоб у пацюка був стимул, за успішно виконану команду йому давали ласощі.

Кадри з тренування
Кадри з тренування
Фото:apopo

Потім вчені привчили тварин переносити м'яч у рюкзаку. У реальному світі м'ячем буде датчик, який видає сигнали для рятувальників. Завдання полягає в тому, щоб щур, виявивши людину, залишав датчик поруч із нею та повертався назад. Після цього рятувальники зможуть за сигналом знайти постраждалого, щоб надати йому допомогу.

Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08 лютого, 20:25
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19