Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ

ІСТОРІЯ
06.08.2021, 11:16
Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ
Фото: YLE

У карельському урочищі Сандармох, де у 1930-х роках розстріляли цвіт української та фінської націй, провели пам'ятний захід.

Про це з місця події повідомив провідний суспільний телеканал Фінляндії "Yle", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Невелику за кількістю учасників панахиду присвятили початку масштабних репресій, орґанізованих сталінським режимом на теренах колишнього СССР проти національно свідомої інтеліґенції.

Присутні на заході зачитали повний перелік імен і прізвищ діячів культури та мистецтва, закатованих чекістами, нагадавши, що Сандармох – справжній полігон смерті совєцької влади, який став страшним пам'ятним символом.

Водночас чи не вперше з часу винайдення місць масових розстрілів і поховань неподалік карельського Мєдвєж'єгорська на панахиді були відсутні дипломатичні представники України та Фінляндії; консул останньої – Йоґаннес Пууккі – поза камерою прокоментував подію так:

«Скажу відверто, останнім часом пам'ять про Сандармох штучно політизували. Сьогодні ця тема настільки політично чутлива, що я особисто не можу розповісти, які маю переживання від цього страшного і кривавого місця. Будь-які дискусії тут (на Росії – прим. ред.) щодо критики сталінського режиму одразу викликають скандал високого рівня, тому навіть дипломати вимушені тримати язика за зубами».

Незалежні ж російські історики, які попри тиск Кремля, намагаються донести правду про траґедію Сандармоху суспільству, нарікають на байдужості своїх співвітчизників.

«І на жаль зараз громадяни РФ, як дорослі, так і малі, погано розуміють і практично не знають цю сторінку нашої історії. Уявіть, багатьох із них вона абсолютно не турбує, а це жахлива кривава історія. Звичайно, для нас це в першу чергу, це день пам'яті, дуже важлива дата», – коментує ситуацію дослідник Анатолій Разумов.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ФСБ РФ звинуватила мешканця Карелії у "реабілітації нацизму".

Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ_1
Автор : Денис Ковальов
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Безпілотний літальний апарат невідомого походження вчергове атакував трубу, якою транзитується "чорне золото" із РФ до Європи.
21 березня, 22:00
Війна
На території тимчасового непідконтрольного українському уряду міста у Запорізькій області стався вибух, палають кілька автівок.
14 березня, 18:24
Світ
Переляк на Брянщині. Кремлівський бункерний щур не зумів передбачити зухвалу акцію тих, кого не ставив навіть за людей.
02 березня, 21:23
Світ
США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.
15 лютого, 13:27
Світ
Сепаратисти Західного Папуа, які викрали пілота, вимагають від Австралії та Нової Зеландії розірвати військові відносини з Індонезією.
09 лютого, 15:07
Світ
Правоохоронці Соломонових Островів застосували сльозогінний газ до прихильників скинутого протайванського прем'єра
07 лютого, 19:54