Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ

ІСТОРІЯ
06.08.2021, 11:16
Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ
Фото: YLE

У карельському урочищі Сандармох, де у 1930-х роках розстріляли цвіт української та фінської націй, провели пам'ятний захід.

Про це з місця події повідомив провідний суспільний телеканал Фінляндії "Yle", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Невелику за кількістю учасників панахиду присвятили початку масштабних репресій, орґанізованих сталінським режимом на теренах колишнього СССР проти національно свідомої інтеліґенції.

Присутні на заході зачитали повний перелік імен і прізвищ діячів культури та мистецтва, закатованих чекістами, нагадавши, що Сандармох – справжній полігон смерті совєцької влади, який став страшним пам'ятним символом.

Водночас чи не вперше з часу винайдення місць масових розстрілів і поховань неподалік карельського Мєдвєж'єгорська на панахиді були відсутні дипломатичні представники України та Фінляндії; консул останньої – Йоґаннес Пууккі – поза камерою прокоментував подію так:

«Скажу відверто, останнім часом пам'ять про Сандармох штучно політизували. Сьогодні ця тема настільки політично чутлива, що я особисто не можу розповісти, які маю переживання від цього страшного і кривавого місця. Будь-які дискусії тут (на Росії – прим. ред.) щодо критики сталінського режиму одразу викликають скандал високого рівня, тому навіть дипломати вимушені тримати язика за зубами».

Незалежні ж російські історики, які попри тиск Кремля, намагаються донести правду про траґедію Сандармоху суспільству, нарікають на байдужості своїх співвітчизників.

«І на жаль зараз громадяни РФ, як дорослі, так і малі, погано розуміють і практично не знають цю сторінку нашої історії. Уявіть, багатьох із них вона абсолютно не турбує, а це жахлива кривава історія. Звичайно, для нас це в першу чергу, це день пам'яті, дуже важлива дата», – коментує ситуацію дослідник Анатолій Разумов.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ФСБ РФ звинуватила мешканця Карелії у "реабілітації нацизму".

Пам'ять про Сандармох штучно політизували, – консул Фінляндії в РФ_1
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Політика
У культурному центрі Спілки німецьких староавстрійських об'єднань земляків відбувся захід під назвою "Австрія, Габсбурґи та Україна".
17 червня, 20:32
Полтава
Небайдужі до долі України повнолітні жителі Полтавщини мають змогу набути навичок поводження з вогнепальною зброєю на спецполігоні.
15 червня, 08:09
Кримінал
Їх відмовилися захищати усі адвокати Тернопільщини
20 травня, 10:20
Світ
Міграційна криза, спровокована кремлівським бункерним щуром, зазнала поразки, як і його сумнозвісна "військова спецоперація" проти України.
06 травня, 07:17
Війна
Тривалі перемовини з командуванням російських окупаційно-терористичних сил у Маріуполі дали позитивний результат для оточених містян.
01 травня, 18:21
Світ
Російська діаспора планує з розмахом відсвяткувати у німецькій столиці так званий "День перемоги", згадавши "подвиг" дідів-червоноармійців.
15 квітня, 20:59