Пам'ятник кінозірці Вірі Холодній пропонують встановити у Полтаві

ПОЛТАВА
12.09.2023, 18:35
Пам'ятник кінозірці Вірі Холодній пропонують встановити у Полтаві
Фото: FreeДом

Ініціативна громадськість звернулася до влади з пропозицією увічнити нашу землячку, славетну українську акторку епохи німого кіно.

Відповідну електронну петицію на сайті Полтавської міської ради зареєстрував пан Дмитро Зубашич, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Слід підкреслити, що Віру Левченко (у заміжжі Холодну) вважали ідеалом жіночої краси свого часу, коли сінематоґраф щойно зароджувався, а театральне мистецтво було у розквіті.

Упродовж Перших визвольних змагань (із 1917 по 1919 рік) полтавка знялася у понад 20 фільмах, найвідоміші з яких: "Закатовані душі", "Останнє танго", "Суперниця сестри", "Живий труп" та "У каміна".

«Цьогоріч 5 серпня виповнилося 130 років від дня народження видатної української зірки німого кіно, народженої у Полтаві Віри Холодної (Левченко). Треба обов'язково вшановувати наших видатних містян.

Відтак замість [уже демонтованих – прим. ред.] "вєлікого абіссінского" поета Пушкіна та окупаційного генерала Зигіна пропоную дві локації для пам'ятника. Це – або березовий сквер, або вхід у каштанову алею зі сторони готелю "Київ" (там і постамент уже готовий). Деколонізуємося», – заявив Дмитро Зубашич.

На сьогодні кінознавці вважають, що Віра Холодна (1893-1919)  здійснила велетенський внесок у цю галузь мистецтва попри зйомки у важкі роки "Великої війни" (1914-1918) та постійні пересування революційною колишньою Російською імперією.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що інша українка – Катерина Десницька з Волині – зуміла стати принцесою Сіаму (нині це Таїланд – прим. ред.).

Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40