Парламентський десант у Полтаві вирішував долю імперських символів

ІСТОРІЯ
18.10.2024, 19:25
Парламентський десант у Полтаві вирішував долю імперських символів
Фото: Facebook

Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.

Відповідні кадри із середмістя «духовної столиці» України виклав народний депутат Верховної Ради IX скликання Володимир В'ятрович. Полтавська влада вислухала парламентарів, але навряд виконуватиме закон, бо готується до виборів.

Щонайменше запропоновано перенести пам'ятники Слави, коменданту Кєліну і на місці так званого відпочинку Пєтра I на територію музею Полтавської битви, зробивши там експозицію символів російського імперіалізму. Ініціативу підтримали присутні на заході фахівці з Українського інституту національної пам'яті.

«У Полтаві обговорили реалізацію Закону «Про деколонізацію». Місто відіграло важливу роль у формуванні російського імперського міфу. Тому його простір всіяний маркерами імперії, які треба прибрати. Але Полтава має інше обличчя.

Обличчя, яке може і має демонструвати Україні та світові — один із центрів Гетьманщини, місце, де закладались основи української культури. Це місто Мазепи, Котляревського, Гоголя і Петлюри, а не Пєтра I», — наголосив Володимир В'ятрович.

А проте наша Полтава дійсно є містом, яке має велике значення в історії України від часів своєї появи за Булгарського каґанату (VII століття). Тож її важлива роль у формуванні української культури часто затьмарювалася імперськими наративами, які досі просуває кремлівська агентура.

Обговорення чинного законодавства про декомунізацію, дерусифікацію та деколонізацію для Полтави є надзвичайно актуальним. Місто, яке стало символом російського імперського міфу через Полтавську битву (1709 рік), сьогодні має можливість переосмислити свою історичну спадщину та відкрити нову сторінку, в якій буде віддана належна творцям української державності та української національної ідентичності.

Іван Мазепа, Іван Котляревський, Микола Гоголь, Симон Петлюра та інші, їм подібні постаті, — ті, хто демонструють справжнє обличчя Полтави як осередку українства на Лівобережжі. Деколонізація міського простору полягає не лише в очищення від імперських символів, але й повернення історичної правди та відновлення справжніх Героїв.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що коли демократія та колегіальність закінчується — починається тоталітаризм. І, на жаль, Полтава тут пнеться як поперед батька у пекло, затягуючи на своїй шиї зашморг.

Парламентський десант у Полтаві вирішував долю імперських символів_1
Читайте також:
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
вчора, 09:41
Мистецтво
У Львові відбувся перший допрем’єрний показ фільму про легендарного оборонця зі Львівщини Тараса «Хаммера» Бобанича.
15 січня, 09:53
Історія
Як «діди-визволителі» воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 09:35
Історія
Письменник Микола Сенчило згадує товариша по службі і наставника у творчості
06 січня, 10:25
Історія
Сьогодні день пам'яті полковника ГУР В'ячеслава Галви, який зупиняв московську орду під Маріуполем
04 січня, 08:19
Історія
Меморіал Долина Загиблих (Valle de los Caídos) в Іспанії вражає своїми масштабами й суперечливістю.
28.12.2024, 12:03