Пекін «відбирає» у Москви країни Середньої Азії

ПОЛІТИКА
20 травня, 18:44
Пекін «відбирає» у Москви країни Середньої Азії
Фото: Google

Ресурсна федерація московії остаточно втратила вплив на своє південне підчерев'я, до вже панує китайський чобіт.

Про це свідчить зустріч товариша Сі Цзіньпіна із диктаторами 5 середньоазійських країн у столиці КНР, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Комуністичний Китай запропонував Казахстану, Кирґизстану, Узбекистану, Таджикистану і Туркменістану сформувати військовий альянс без жодної участі Росії.

Таким чином, Пекін продовжує планомірно розширювати зону власного впливу в Азії, забираючи під військово-політичну та економічну "парасольку" республіки колишнього СССР.

Перший в історії очний саміт середньоазійських диктаторів, який отримав назву "С5", відбувся у Сіані – стародавньому місті, звідки у минулому брав початок знаменитий "шовковий шлях".

За підсумками переговорів товариш Сі – "новий володар Сход" – заявив про готовність КНР "зміцнити оборону" загаданої п'ятірки, підвищивши їхні можливості у галузі національної та колективної безпеки для "сталого миру у регіоні".

Китайський диктатор також повідомив про плани виділити $3,6 мільярда у вигляді фінансової підтримки та "безкоштовної допомоги", не уточнюючи, на щó саме будуть спрямовані вказані кошти.

Найближчим часом Пекін також має намір відновити спільні військові навчання із Астаною, Ташкентом, Бішкеком, Душанбе й Ашґабатом, за участю у тому числі за участю внутрішніх військ КНР.

Особливий інтерес для товариша Сі може мати Таджикистан, який межує не лише з комуністичним Китаєм, а й з нестабільним Афґаністаном, де влада перебуває у руках руху "Талібан".

Враховуючи цей фактор, Душанбе – як найслабший гравець у середньоазійській шахівниці – хилитиметься в обійми Пекіну, аби той допоміг зміцнити національну безпеку й унеможливити вторгнення талібів.

Для КНР "мусульманський чинник" є небезпечним і ворожим, адже китайський режим веде запеклу антиісламську компанію у країні, особливо в окупованому Східному Туркестані, де мешкають уйґури.

П'ятірка середньоазіатських країни, які раніше знаходилися в орбіті Москви, прагнуть дедалі віддалитися від Росії, яка стала "токсичною" через агресивну війну проти України та санкції Заходу.

Так, зокрема Казахстан, один із найбільших торгових партнерів РФ, відмовився підтримати вторгнення, торік навіть підписавши угоду про обмін розвідданими із Туреччиною – повноправною країною-членом НАТО.

Водночас за даними офіційної статистики КНР, минулого року товарообіг Пекіну із країнами "C5" становив $70,2 мільярда, а вантажопотік до Європи на 80% був забезпечений транзитом через ці азійські держави.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, за мовчазної згоди московського Кремля Пекін планомірно опановує Примор'я із подальшим приєднанням за прикладом Гонконґу.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
За даними місцевої влади, на півночі Китаю затримано двох людей, які пошкодили екскаватором частину Великої стіни.
05 вересня, 21:10
Світ
Китайський космічний літак випустив на орбіту невідомий обʼєкт
28 травня, 13:18
Політика
Пекін не вважає Київ суб'єктом міжнародної політики, а радше пересиченим західною зброєю та грошима бунтівним васалом Москви.
29 березня, 18:46
Політика
Китайський парламент втретє переобрав Сі Цзіньпіна очільником КНР
10 березня, 08:45
Опінії
Президент Сі міг би вирішити, що військова підтримка варта того ризику, щоб посилити залежність москви від Пекіна та страх Заходу перед ним
28 лютого, 15:30
Світ
"Китай поважає територіальну цілісність, а отже, має зробити все, щоб рф пішла з нашої території"
27 лютого, 14:25