Пентагон збільшує бюджет, готуючись до можливої конфронтації з Китаєм

СВІТ
24.03.2023, 09:45
Пентагон збільшує бюджет, готуючись до можливої конфронтації з Китаєм

Проєкт нового бюджету передбачає понад $9 мільярдів на нарощування військового потенціалу в Тихому океані

Пентагон закликав Конгрес США затвердити проєкт оборонного бюджету на 842 мільярди доларів, пояснюючи це стратегічним протистоянням з Китаєм.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на AP.

"Це бюджет, який ґрунтується на стратегії, він зумовлений серйозністю нашого стратегічного протистояння з Китайською Народною Республікою", — зазначив Остін під час слухань в Комітеті з питань асигнувань Палати представників США.

Водночас очільник Пентагону вказав на розширення нових бойових технологій у світі, в тому числі гіперзвукової зброї. За його словами, проєкт нового бюджету передбачає понад $9 мільярдів на нарощування військового потенціалу в Тихому океані, а також для захисту союзників. Це на 40% більше, ніж має нинішній оборонний бюджет США.

Водночас голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі наголосив, що дії Китаю "спрямовують його на шлях конфронтації та потенційного конфлікту з його сусідами і, можливо, зі Сполученими Штатами".

Він підкреслив, що стримування та підготовка до війни є "надзвичайно дорогим" задоволенням, втім не таким дорогим, як ведення війни.

Тож проєкт нового бюджету, за словами Міллі, запобігає війні та готує США до її ведення, якщо в цьому виникне необхідність.
 

Читайте також:
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.
03 квітня, 16:29
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09