Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

ПОЛТАВА
11 лютого, 10:05
Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

430 років тому король Речі Посполитої Жиґимонт ІІІ надав Пирятину (який тоді іменувався Михайлів) право на внутрішнє самоврядування.

З цієї нагоди у місцевому музеї організували просвітницький захід для всіх охочих, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на сайт міської ради.

Зазначається, що серед присутніх були не тільки фахові історики, краєзнавці та представники муніципалітету, а й пересічні відвідувачі.

Варто наголосити, що польський монарх фактично посприяв звільненню тогочасних жителів Пирятина-Михайлова від центрального адміністрування та влади земельних магнатів (феодалів – прим. ред.).

«9 лютого 1592 року грамотою короля Жиґимонта ІІІ місту було надано Маґдебурзьке право, з чого почалося створення органів місцевого самоврядування. Документ також затвердив деякі пільги на розвиток торгівлі та ремесел. Тоді ж наше місто отримало і герб у вигляді лука зі стрілою», – прокоментували у пресслужбі міськради.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що українцям варто навчитися не ставати на одні й ті самі граблі двічі.

Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом_1
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Редакція інформаційної агенції "Останній Бастіон" звертається до своїх читачів із нагоди Дня Державного прапора України.
23 серпня, 15:00
Історія
Вранці 9 серпня 1945 року американські літаки скинули атомну бомбу "Fat Man" на японське місто Наґасакі.
09 серпня, 17:01
Війна
Вірні сини України, які щоночі віддають себе службі заради мирного неба над нашою Батьківщиною, дякуємо вам за Чин!
29 липня, 17:01
Історія
Акт Відновлення Української Держави – це один із етапів боротьби українців за власну державність у розпалі Другої світової війни.
30 червня, 18:12
Війна
2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак Іл-76.
14 червня, 20:34
Історія
У Фінляндії його і по нині називають Patronus Patriae. Причина того зрозуміла – кілька перемог над окупантами та колаборантами.
04 червня, 18:18