Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

ПОЛТАВА
11.02.2022, 10:05
Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

430 років тому король Речі Посполитої Жиґимонт ІІІ надав Пирятину (який тоді іменувався Михайлів) право на внутрішнє самоврядування.

З цієї нагоди у місцевому музеї організували просвітницький захід для всіх охочих, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на сайт міської ради.

Зазначається, що серед присутніх були не тільки фахові історики, краєзнавці та представники муніципалітету, а й пересічні відвідувачі.

Варто наголосити, що польський монарх фактично посприяв звільненню тогочасних жителів Пирятина-Михайлова від центрального адміністрування та влади земельних магнатів (феодалів – прим. ред.).

«9 лютого 1592 року грамотою короля Жиґимонта ІІІ місту було надано Маґдебурзьке право, з чого почалося створення органів місцевого самоврядування. Документ також затвердив деякі пільги на розвиток торгівлі та ремесел. Тоді ж наше місто отримало і герб у вигляді лука зі стрілою», – прокоментували у пресслужбі міськради.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що українцям варто навчитися не ставати на одні й ті самі граблі двічі.

Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом_1
Читайте також:
Політика
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 09:06
Історія
Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і в мріях народу.
09 березня, 07:25
Опінії
Ввечері 23 лютого 1918 року у місті Пярну Комітет порятунку Естонії видав Декларацію незалежності. З попелу війни постала вільна республіка.
23 лютого, 20:23
Опінії
Проти ночі 3 лютого 1929 року на зібранні у Відні українські націоналісти ухвалили статут нової об'єднавчої організації. Так постала ОУН.
03 лютого, 10:25
Світ
30 січня 1703 року здійснено спланований напад на маєток лорда Кіри Йошінаку. Він був придворним чиновником у сьоґуна Токуґави Цунайоші.
30 січня, 19:19
Історія
Що означає ця дата у нашій історії та чому ми пам’ятаємо її? Відповідь очевидна: бо ми шануємо борців за волю України!
22 січня, 13:34