Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

ПОЛТАВА
11 лютого, 10:05
Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом

430 років тому король Речі Посполитої Жиґимонт ІІІ надав Пирятину (який тоді іменувався Михайлів) право на внутрішнє самоврядування.

З цієї нагоди у місцевому музеї організували просвітницький захід для всіх охочих, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на сайт міської ради.

Зазначається, що серед присутніх були не тільки фахові історики, краєзнавці та представники муніципалітету, а й пересічні відвідувачі.

Варто наголосити, що польський монарх фактично посприяв звільненню тогочасних жителів Пирятина-Михайлова від центрального адміністрування та влади земельних магнатів (феодалів – прим. ред.).

«9 лютого 1592 року грамотою короля Жиґимонта ІІІ місту було надано Маґдебурзьке право, з чого почалося створення органів місцевого самоврядування. Документ також затвердив деякі пільги на розвиток торгівлі та ремесел. Тоді ж наше місто отримало і герб у вигляді лука зі стрілою», – прокоментували у пресслужбі міськради.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що українцям варто навчитися не ставати на одні й ті самі граблі двічі.

Пирятин – старовинне місто із Маґдебурзьким правом_1
Читайте також:
Війна
2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак Іл-76.
14 червня, 20:34
Історія
У Фінляндії його і по нині називають Patronus Patriae. Причина того зрозуміла – кілька перемог над окупантами та колаборантами.
04 червня, 18:18
Війна
Легендарному військовому формуванню – батальйону спеціального призначення "Донбас" – уже 8 років, упродовж яких він не полишає фронт.
29 травня, 21:56
Війна
За нинішньою війною фашистської росії ми не повинні забувати, що імперія в різні віки чинила агресивні дії щодо поневолених народів
18 травня, 16:17
Історія
15 травня українці вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Невинно убієнних червоними окупантами зі Сходу...
15 травня, 21:46
Опінії
Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато.
09 травня, 18:00