По-новому за старе

КРИМІНАЛ
07 квітня, 12:55
По-новому за старе

Якась дивна метушня розгортається навколо Держприкордонслужби України.

Про це повідомляє "Патріотичне братство прикордонників України"

Тільки запахло паленим біля Адміністрації ДПСУ в Києві, це тієї, що на Володимирській 26, як зі щілин підпілля одразу з’явились одіозні
персоналії, що ідентифікуються майстрами схематозів на державному кордоні.

І не тільки. Тхне загрозами національній безпеці.

Так, сучасне прикордонне відомство треба змінювати - усувати клановість, позбавляти впливу на нього «смотрящих», які використовують генералів-маріонеток за злочинно-комерційною потребою. Але ж зміни теж бувають різними, бо чорний колір має різних відтінків. І якщо в цей правоохоронний орган будуть повертати осіб, про одного з яких йдеться далі, то Держприкордонслужбу взагалі краще ліквідувати, а її повноваження передати якомусь ОЗУ. Принаймні, все буде очевидно і за правилами кримінального світу.

Отже, кому ж не йметься без шматка державного кордону.

Джерела підказують, що днями в  ОПУ хочуть подивитись в очі Сергію Косіку. Це він на фото, з діамантом на пальці.

По-новому за старе_1

Косік є генералом, якого декілька років тому звільнили з Держприкордонслужби після скандальних викриттів.

Оприлюднено дані, що останній приховав російське громадянство, хоча має вищу форму допуску до державної таємниці України.

В період з 2014-2019 р.р. С. Косік був начальником Південного регіонального управління Держприкордонслужби України, яке виконує завдання на стратегічному плацдармі на Одещині.

Косік загалом досить цікава постать. Увійшов в історію  незалежної України, як той, хто отримав військове звання генерал-майора в 37, а генерал-лейтенанта в 39 років. І це було б зрозуміло у випадку скоєння Косіком героїчних вчинків, але друге звання відбулося фактично як подарунок до Дня його народження. Не дивуйтесь і таке буває, коли є кому потрібний Указ підкласти.

До речі, навіть єдиний онук Мао Цзедуна - Мао Сіньюй, став наймолодшим генерал-майором в Китаї лише в 40 років.

Але це, як кажуть, пів біди.

Стало відомо, що дружина генерала Косіка,  одразу після окупації Криму, 19.04.14 року отримала громадянство Росії (паспорт РФ серія 4514 № 661097). 

Цьому було присвячено журналістське розслідування

З даних реєстру Федеральної міграційної служби РФ стало відомо, що громадянкою країни-агресора стала не тільки дружина генерала Косіка, а і його донька. 

Перевірялась інформація про можливе громадянство РФ самого Косіка. В російській інформаційній базі дані, які знаходяться за номерами паспортів поруч з родиною С.Косіка затушовано.

До 2014 року Косік С.М. проходив службу в Криму на посаді начальника Сімферопольського прикордонного загону. 

В березні того ж року, він призначається начальником Азово-Чорноморського управління ДПСУ (м. Херсон, Азовська  ділянка від Маріуполя до окупованого Криму з пунктами контролю в’їзду-виїзду), а незабаром, в листопаді 2014 року  і начальником Південного регіонального управління (м. Одеса, Чорноморська та молдовська ділянка  кордону в т. ч. з Придністров’ям).  

Зазначені посади передбачають вищу  форму допуску до державної таємниці України аж до інформації з грифом “Особливої важливості”.

У відповідності до Закону України “Про державну таємницю” С.Косік подав в СБУ інформацію із визначеного переліку питань, в т.ч. щодо громадянства близьких родичів. На підставі цих даних СБУ надала нашому герою доступ до всіх державних секретів України, хоча фактично останній збрехав про отримання його дружиною  громадянства країни - агресора. 

Подання неправдивих відомостей несе наслідок позбавлення допуску до держтаємниці (ст. 23 Закону).

Фігурує інформація, що Косік був “прикордонним смотрящим” контрабанди, браконьєрства  в Криму, а потім виконував таку функцію в Одеському регіоні та на молдовській ділянці.  Одещина зайняла провідну роль на каналах контрабанди тютюнових виробів, російського пального, товарів з Туреччини, Китаю тощо.

Косіка пов’язують з кланом колишнього голови Держприкордонслужби Віктора Назаренка, який  в кінці 90-х сам очолював прикордонне управління в Криму, а той був у нього в підпорядкуванні. 

З призначенням В. Назаренка керівником прикордонного відомства у 2014 р. розпочався стрімкий ріст Косіка по службі, всебічна опіка, щорічні генеральські звання та ордени. 

Варто нагадати, що Назаренко звільнився з початком розслідування зловживань по проекту  «Стіна». Він раптово почав втрачати свідомість і звільнився за «станом здоров’я».

Цікавим є факт безперешкодного захоплення Росією газовидобувних платформ “Україна” та “Петро Годованець” (вишок Бойка) з українських вод на ділянці Південного регіонального управління ДПСУ в листопаді 2015 році (ціна вишок близько 800 млн. $). 

Це сталося внаслідок бездіяльності генерала Косіка. Під час захоплення платформ з патрулювання були зняті прикордонні катери, мотивуючи це штормом. Проте “шторм” чомусь не завадив російським терористам зробити свою справу.

В ЗМІ оприлюднено інформацію про приховування Косіком під час декларування даних про нерухоме майно в Криму та про сумнівність фінансових джерел для його придбання. Серед майна: торговельно-розважальний комплекс, будинок, квартира.

Про це йшлося тут.

Виникають обґрунтовані питання: 

  • Як можна оцінити те, що Косік у 2014 році, бувши на посаді ланки вищого керівного складу з першою формою допуску до державної таємниці, неодноразово приїздив в окупований Крим, а спецслужби Росії не вчиняли в цьому жодних перешкод?
  • Навіщо дружині українського генерала російське громадянство, і з яких причин генерал приховав вказану інформацію від органів СБУ?
  • Який можливий зв’язок з призначеннями  Косіка на посади, що пов’язані з охороною ділянок кордону де найбільш вірогідне вторгнення Росії (Бердянськ, Херсон, Одеса, Придністров’я)?
  • І останнє. Хто сприяє в просуванні С. Косіка, і яка в цьому мета?

Зрозуміло, що пошук відповідей на вказані питання є в більшості предметом діяльності спецслужб України.

Але, хай не втрачають пильності і в РНБО та у головному Офісі, що на вулиці Банковій.

UPD: кандидатів може бути декілька, але їх завдання загалом ідентичне: залишити державний кордон у сфері корисливих інтересів певного кодла, якому вкрай потрібен замкнутий ланцюг каналів контрабанди - з Півдня на Захід

Читайте також:
Чеченську республіку, якою керує клан Кадирових, включено до переліку регіонів із "дуже високою реальною загрозою" для туристів.
31 березня, 10:23
Відомий естонський учений у галузі морських досліджень Тармо Киутс відсидить 3 роки за ґратами за співпрацю з китайськими спецслужбами.
20 березня, 19:53
Закон «Про національну безпеку України» року близький за своєю філософією із Законом «Про національну безпеку» США від 1947 року
16.12.2020, 12:05
Заступник керівника СЗР допомагав ексголові ОАСКу переховувати нажите "непосильним суддівством".
вчора, 22:14