Поки західноєвропейці нюхають дим, ми бачимо полум'я — командувач армії Естонії

СВІТ
12.05.2024, 16:12
Поки західноєвропейці нюхають дим, ми бачимо полум'я — командувач армії Естонії

Маленька балтійська республіка готується до можливої російської агресії. У Таллінні знають, чим завершуються всі провокації Москви.

Про це в інтерв'ю для впливового дипломатичного видання The New Eastern Europe заявив командувач Сил оборони Естонії генерал Мартін Герем. На відміну від сусідньої Литви, на захист якої стали німецькі воїни, боронити суверенну Естонію допомагатимуть британці.

Зі слів генерала Герема, кожна країна ухвалює на власний розсуд рішення щодо стримання потенційного агресора. Сьогодні союзники по НАТО, особливо на східному фланзі, повинні звернути увагу на готовність наявних у них сил, які будуть залучені у майбутній конфлікт проти РФ.

«Зараз дуже складна ситуація, коли ми говоримо про гібридні загрози, бо точно не знаємо, хто стоїть за всіма цими проблемами, але здогадки є. Перш за все, ми повинні зберігати спокій, тому що всі гібридні війни не є загрозою нашому існуванню, існуванню незалежності Естонії. Зашкодити можуть, але не вбити. Головною нашою проблемою залишається можлива звичайна агресія з боку росії, як це відбувається в Україні.

Ось, чому західні держави повинні розуміти, що для нас лісова пожежа по той бік паркану, коли для них — це просто димова завіса. Тож зрозуміло, що їхні повільні кроки дають фору ворогу. Європейська промисловість мусить уже зараз виробляти більше зброї, а країни вкладали гроші у військовий ринок. Я думаю, що це все ще дуже повільно відбувається, особливо якщо ми маємо на увазі, що 2 роки у нас на очах триває дуже інтенсивна війна в Європі», — зауважив керманич естонського війська.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, як Фінляндія закликала європейські країни ставати схожою на себе у військовій галузі. Нащадки воїнів армії Маннергейма з власного досвіду знають, що означає сусідство із московією.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Вільнюс, Риґа і Таллінн проти припинення вогню в Україні. Балтійські держави бояться стати наступною жертвою РФ під час перемир'я.
21:49
Історія
Жовтий Клин... Терен безкрайніх степів, де колись звучала українська мова, а козацький дух переплітався з місцевими традиціями.
вчора, 07:09
Світ
Поки у Вашинґтоні вирують пристрасті щодо «SignalGate» на іншому боці Атлантики відбуваються не менш бурхливі події. Зокрема, у Гельсинкі.
28 березня, 21:43
Війна
Як би не намагалися американські «яструби миру» улестити путіна, війну їм не спинити. Відмова США від подальшої допомоги Україні — проблема.
10 березня, 07:16
Політика
Документ на тривале перебування у балтійській республіці біженцям мають видаватися незалежно від наявності у них паспорта. Закон зобов'язує.
03 березня, 06:07
Світ
Кількість військ Північноатлантичного альянсу на Східному фланзі у Балтії збільшилася. Раніше був батальйон — тепер ціла піхотна бригада.
25 лютого, 12:35