Фінляндія закликала європейські країни ставати схожою на себе у військовій галузі

СВІТ
07 травня, 19:24
Фінляндія закликала європейські країни ставати схожою на себе у військовій галузі
Фото: Financial Times

Нащадки воїнів армії Маннергейма з власного досвіду знають, що означає сусідство із московією. Тому постійно готуються до відсічі нападу.

Про це повідомило впливове британське видання Financial Times, оцінивши рівень підвищеної боєготовності Фінляндії через загрозу зі Сходу. Місцеві чиновники нещодавно перевірили понад 1000 угод із приватними компаніями щодо виробництва обладнання або надання послуг на випадок війни.

Північна країна має запаси щонайменше 6-місячного споживання основних видів палива і зерна, а також достатню кількість бомбосховищ для всього населення (а це 5,6 мільйона осіб — прим. ред.). Майже третина дорослих громадян — резервісти, що дає Фінляндії одну із найбільших армій в Європі та найбільшу кількість артилерії.

Там уже почали збільшувати виробництво боєприпасів після повномасштабного вторгнення ресурсної федерації московії в Україну позаторік наприкінці лютого. І станом на весну 2024-го у Фінляндії виробляють приблизно у 10 разів більше снарядів, ніж ще 5 років тому.

Попри те, що Фінляндія є новим членом Північноатлантичного альянсу, інші країни-учасниці регулярно звертаються до неї за порадами. Йдеться про покращення боєготовності, яка в багатьох випадках була знижена у роки після закінчення Холодної війни.

«Фінляндія — це своєрідний золотий стандарт. Ця держава та її громадяни не втрачали пильності у 1990-2000-х роках, і зараз більшість із нас може тільки стояти та захоплюватися тим, що вони мають. Їхня здатність мобілізувати людей і бізнес під час кризи справді вражає», — заявив неназваний високопоставлений дипломат з однієї із країн-членів НАТО.

Новий фінляндський президент Александер Стубб слушно заявив, що інші європейські держави повинні «стати більш фінськими»: «Іншими словами, більш підготовленими. Ви повинні готуватися до найгіршого, щоб уникнути його».

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», у фінляндському питанні путін прорахувався як і його кумир сталін. Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату.

Читайте також:
Світ
Хотілося б агресивнішої заяви щодо дозволу бити по території росії
10 липня, 10:01
Світ
Марк Рютте може стати наступним Генеральним секретарем НАТО
20 червня, 18:23
Новини
Фінське командування НАТО матиме завдання керувати наземними військовими операціями в Північній Європі та Скандинавії.
15 червня, 10:27
Світ
Першою жертвою стане Україна. Після цього путін зосередиться на країнах Балтії.
13 травня, 17:35
Війна
Наразі немає оперативних планів, які б передбачали відправку військ Альянсу в Україну.
06 травня, 09:14
Війна
Якщо росія вирішила піти далі, то іншим країнам також доведеться ставити питання про відправку військ в Україну.
02 травня, 16:48