Президент Естонії Алар Каріс: Україна здатна перемогти

ПОЛІТИКА
20 лютого, 19:21
Президент Естонії Алар Каріс: Україна здатна перемогти
Фото: Twitter

НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.

Про це в інтерв'ю для авторитетного американського видання Politico заявив чинний президент Естонської республіки пан Алар Каріс. З його слів, українці вже 10 рік поспіль доводять усьому світові, що опір навіть маленької нації завжди має сенс.

Рекламний щит, нещодавно встановлений в Івангороді (окупована московитами з 1944 року правобережна частина естонського міста Нарва — прим. ред.), стверджує: «Кордони росії ніде не закінчуються». Це показово підкреслює, говорить президент Каріс, як сильно Європа та ресурсна федерація московії відрізняються за своїм менталітетом та цінностями.

«Ми вимірюємо свій успіх економічним зростанням і покращенням соціального добробуту. Натомість росія використовує імперіалістичні критерії розширення території та військової могутності. І ми залучені у вічну боротьбу цінностей, тому що східний кордон ЄС і НАТО із росією визначає лінію між цими двома різними способами мислення та бачення світу.

Початок повномасштабного конфлікту в Україні не став для нас сюрпризом, оскільки росія захоплює все, що лишається без охорони, без надійної варти. Ось, чому ми не повинні залишати нічого без охорони. Безглуздо гадати, яку країну можна атакувати наступною, тому що, як неодноразово показувала історія, якщо дати росії шанс, наступною може стати вся Європа. Саме тому Естонія рішуче виступає за розширення як ЄС, і НАТО», — зауважує естонський лідер.

Пан Каріс наголосив, що демократія сама по собі є загрозою для будь-якого російського режиму, не тільки теперішнього путінського, а отже, кожна демократична держава становить для неї загрозу. Таким чином, марно будувати свої стратегії чекаючи на те, що на московії колись відбудуться фундаментальні зміни.

«Навіть, коли нинішній режим зміниться, а зрештою це станеться, ставлення росії до Заходу не зміниться. У них ненависть до всього чужого, до всього західного закладена у генах. Культурна ДНК країни, в якій жорстко закладено неприйняття Заходу, не зміниться відразу. Підготовка до війни укоренилася у свідомості росіян.

А тих, хто думає інакше, або змушують мовчати, або змушують виїхати, або переслідують, або садять у в'язницю, або вбивають — чому ми з величезним сумом знову стали свідками нещодавно. Це є вирішальним моментом для нашого покоління. Якщо ми не виявимо рішучості, нас вважатимуть слабкими. А як свідчить історія, слабкість не призводить до світу», — пояснив президент Естонії.

Також за словами Алара Каріса, будь-якій європейській країні було б важко протистояти росії наодинці, особливо Україні. Але коли європейці єдині, — то непереможні.

«Альянси — це те, що найкраще виходить у демократичних держав. Росія видається гігантською — ядерна держава із населенням до 140 мільйонів. Однак це не має нас паралізувати, адже авторитарні режими ніколи не були ефективними в їх підтримці. Для автократів співпраця ґрунтується лише на короткострокових потребах, а не на цінностях. Демократичний світ робить це кращим, у цьому наша сила. В ЄС проживає втричі більше людей, а наш загальний ВВП приблизно вдесятеро перевищує російський.

Європейські демократії разом із глибокою трансатлантичною співпрацею досить сильні, щоб досягти миру без битви. Хоча мушу визнати, що російська загроза більше не є екзотичною чи абстрактною, вона прямо перед нами. Необхідно зміцнювати співпрацю. Разом ми повинні зробити оборону НАТО сильнішою, прив'язавши плани до конкретних сил, можливостей та командних структур. І ми маємо регулярно проводити навчання, щоби підтримувати нашу колективну готовність на належному рівні», — слушно зауважує естонський лідер.

Алар Каріс переконаний, що східноєвропейські держави здатні зміцнити архітектуру безпеки як усередині ЄС, так і у НАТО. Окремі країни-учасниці мусять збільшити інвестиції в оборону, підвищити потенціал оборонної промисловості та зміцнити збройні сили.

«Як найпотужніший економічний союз у світі, ЄС може відіграти величезну роль. Узагалі поточна критична ситуація пов'язана із недооцінкою потенційної загрози зі Сходу. Що ж стосується України, то вона здатна перемогти. Україна вже 10 років доводить, що маленька країна може протистояти великому агресору із ядерним арсеналом, якщо їй допомагають друзі.

Естонія підрахувала: коли кожна європейська країна найближчими роками виділить Україні хоча б 0,25 % свого ВВП, то Україна вистоїть. І тоді ми зможемо спростувати блеф РФ, що вона може підтримувати цю боротьбу ще тривалий час. Я у цьому переконаний на всі 100%», — підсумував президент Естонії.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», військово-політична верхівка ресурсної федерації московії заслуговує бути засудженою довічно. Смерть для путіністів буде подарунком.

Читайте також:
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00
Війна
Попри нестачу боєприпасів, особливо для артилерії, безпосередня небезпека нашій країні зараз не загрожує. Але Європа має поспішити.
16 квітня, 19:57
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38