Польові Апокрифи з Донбасу

Опінії
14 травня, 17:01
Польові Апокрифи з Донбасу

День за днем минають ночі, а Донецький степ продовжує палати від артилерійських дуелей. Нині вони стали жорсткішими, бо ворог лютує...

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

«Будь бадьорим, як каучуковий м'ячик!», – заповідав нам з підступною іронією в інтонації старшина. А далі вписував позивні бійців у графік нічних чергувань.

Тож знеструмлення пильності було неприпустимим і на кону стояли життя побратимів з підрозділу. Сюжети днів струмували артеріальним фонтанчиком і згадка про конституційне "право на відпочинок" викликала щирий усміх.

Маститі карбовано відповідали на скиглення про втому битою фразою «Устал? Умрі!». А кожен новоявлений ранок затягував наші руки в центрифугу лихоманливих подій.

Для початку потрібно було забути слово "вихідні", без цього неможливо стати бійцем. Відтак за тиждень відкривалося розуміння, що сон це неймовірна розкіш.

А теплий душ – наркотичне блаженство, яке за перший місяць повномасштабки ми бачили лише двічі. Ніхто з нас не ностальгував за голівудськими фільмами, адже реалії буднів мали концентрованіший екшн і на порядок якісніші спецефекти.

Літаки, вибухи, гелікоптери, постріли... Це повертало кожного у полон підліткової ілюзії про відведену долею роль супергероя кінострічки. 

Вроджене сприйняття часу щораз опинялося в глибокій комі, ніхто не стежив за змінами на календарі. Числа були відірвані від ліку і не мало жодного значення який день тижня дотліває в оптиці твого бінокля.

Назви місяців і уважність щодо дат лишилися на іншому березі життя. Його безнадійно затуманило враженням далекого минулого, яке розчинилося у періоді "до Великої Війни".

Тепер уся хронологія ділилася на світловий день і ніч. А доба на години, в які ти мусив заступити на чергування.

Назви місяців знесенсовились. І періодику року можна було звести до трьох загальних визначень: холодно, тепло, спекотно.

Читайте також:
Історія
Перемога козацько-кримської коаліції над московитами у Конотопа – героїчна сторінка нашої історії. Втім, вона не дала змоги виграти війну.
вчора, 16:00
Опінії
ЛИШЕ УКРАЇНА МОЖЕ ЇЇ ЗДОЛАТИ
28 червня, 14:42
Виміри
Добровольчий Український Корпус "Правий сектор" перебуває у складі ЗСУ. Хочеш захищати Україну разом з нами?
27 червня, 16:52
Війна
Сили спеціальних операцій дякують за підтримку та допомогу Анатолію Степановичу Мельнику
27 червня, 12:35
Війна
Чинний голова уряду Німеччини, як і його попередниця Анґела Меркель, несуть відповідальність за дії російського агресора в Україні.
25 червня, 18:01