Полтавці закликали владу деколонізувати місто

ПОЛТАВА
12 квітня, 09:12
Полтавці закликали владу деколонізувати місто
Фото: Zabytki

На тлі повномасштабного вторгнення московитів в Україну наші громадяни нарешті зрозуміли: час прощатися з російською спадщиною.

З цією метою на офіційному сайті Полтавської міської ради зареєстровано низку відповідних електронних петицій, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Мешканці громади вимагають від влади перейменувати вулиці, названі на честь російських діячів, а також демонтувати всі пам'ятники, котрі утверджують меншовартість і малоросійське єство українців.

Так, до прикладу, полтавець Олексій Логвінов пропонує наступне:

  • прибрати монументи Пєтру І, місцю відпочинку московському царя, його коменданту Алєксєю Келіну, совєцьким полководцям Ніколаю Ватутіну та Алєксєю Зигіну;
  • водночас музей історії Полтавської битви слід перейменувати на "Музей окупації".

Подібну риторику знаходимо у петиції доктора історичних наук і викладача Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ігоря Сердюка.

Окрім демонтажу пам'ятників російським діячам фаховий науковець закликає переглянути усталену топоніміку міста:

«Нам слід здійснити деколонізацію публічного простору Полтави, оскільки на сьогодні вже маємо достатньо героїв для вшанування, а відтак і розпочинати процес перейменування вулиць, назви котрих несуть проросійське ідеологічне навантаження (Пушкіна, Коломенська тощо). Не забуваймо, що завершення потребує і розпочата у 2013-2014 роках декомунізація міста. Той же Пушкіну не має жодного відношення до Полтави, окрім написання однойменної поеми, котра стала знаряддям російської культурної інвазії».

Фактично, небайдужі до рідного міста полтавці підтримують нашу лінію з очищення території громади від усіх символів окупаційного режиму – царського та совєцького, – а отже й утвердження національного українського.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що полтавський митрополит із Московського патріархату Філіп хоче більше крові українців.

Читайте також:
Світ
Колишні британські прем'єр-міністри спільно з групою юристів ініціювали роботу з організації нового міжнародного "Нюрнберзького трибуналу".
05 квітня, 20:04
Новини
Запорізькі патріоти звернулися до влади з проханням очистити топоніміку міста від співця більшовицької революції Владіміра Маяковського.
16.09.2021, 08:53
Новини
Міжнародна угода щодо так званої протидії домашньому насильству, ініційована Радою Європи, суперечить чинному законодавству України.
16.07.2020, 11:49
Політика
Менш, ніж за добу петиція набрала близько 20% необхідних підписів.
02.04.2020, 11:42
Політика
За неповні дві доби петиція встигла набрати близько половини підписів.
18.03.2020, 09:38
Полтава
Таланти харківського "смотрящого" навряд чи допоможуть латати дірки на дорогах, а от дірки в бюджеті області точно з'являться
вчора, 13:45