Полтавці закликали владу деколонізувати місто

ПОЛТАВА
12.04.2022, 09:12
Полтавці закликали владу деколонізувати місто
Фото: Zabytki

На тлі повномасштабного вторгнення московитів в Україну наші громадяни нарешті зрозуміли: час прощатися з російською спадщиною.

З цією метою на офіційному сайті Полтавської міської ради зареєстровано низку відповідних електронних петицій, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Мешканці громади вимагають від влади перейменувати вулиці, названі на честь російських діячів, а також демонтувати всі пам'ятники, котрі утверджують меншовартість і малоросійське єство українців.

Так, до прикладу, полтавець Олексій Логвінов пропонує наступне:

  • прибрати монументи Пєтру І, місцю відпочинку московському царя, його коменданту Алєксєю Келіну, совєцьким полководцям Ніколаю Ватутіну та Алєксєю Зигіну;
  • водночас музей історії Полтавської битви слід перейменувати на "Музей окупації".

Подібну риторику знаходимо у петиції доктора історичних наук і викладача Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ігоря Сердюка.

Окрім демонтажу пам'ятників російським діячам фаховий науковець закликає переглянути усталену топоніміку міста:

«Нам слід здійснити деколонізацію публічного простору Полтави, оскільки на сьогодні вже маємо достатньо героїв для вшанування, а відтак і розпочинати процес перейменування вулиць, назви котрих несуть проросійське ідеологічне навантаження (Пушкіна, Коломенська тощо). Не забуваймо, що завершення потребує і розпочата у 2013-2014 роках декомунізація міста. Той же Пушкіну не має жодного відношення до Полтави, окрім написання однойменної поеми, котра стала знаряддям російської культурної інвазії».

Фактично, небайдужі до рідного міста полтавці підтримують нашу лінію з очищення території громади від усіх символів окупаційного режиму – царського та совєцького, – а отже й утвердження національного українського.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що полтавський митрополит із Московського патріархату Філіп хоче більше крові українців.

Читайте також:
Полтава
Причина: велика заборгованість підприємства «Полтававодоканал» перед акціонерним товариством «Полтаваобленерго». Ситуація загострюється.
19 лютого, 21:48
Політика
Діти ізраїльських депутатів і урядовців добровільно мобілізувалися, в Україні ж ухиляються від захисту. Власні гаманці їм ближчі до тіла.
28.12.2023, 13:45
Полтава
Діставатися зі старостинських округів Полтавської громади до навчальних закладів дітям нині не по кишені. Влада має звернути на це увагу.
13.10.2023, 18:50
Опінії
Рівно рік тому загинув наш близький Друг і Побратим – Паша Біллі (Романенко Павло Сергійович) за позивним "Кандагар".
24.05.2023, 19:03
Політика
Петиція авторства воїна Юрія Гудименка набрала необхідні 25 тис.
15.01.2023, 12:10
Світ
Колишні британські прем'єр-міністри спільно з групою юристів ініціювали роботу з організації нового міжнародного "Нюрнберзького трибуналу".
05.04.2022, 20:04