Посол України Андрій Мельник підірвав німецький медіаринок заявою про німецьких політиків-шахраїв
Цей небачений досі газовий спектакль у Мекленбургу – Передній Померанії дуже нагадує ігри у наперстки та махлювання на користь РФ.
Посол України у ФРН Андрій Мельник медіа RND - RedaktionsNetzwerk Deutschland жорстко розкритикував приховані наміри врятувати російський геополітичний проєкт “Північний потік-2” за допомогою сумнівних правових засобів, передає МЗС України.
Таку позицію глава дипмісії висловив з огляду на нещодавнє рішення прем’єр-міністра федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія Мануели Швезіг заснувати “екологічний” фонд для добудови проєкту в обхід американських санкцій.
В інтерв’ю Посол А.Мельник піддав жорсткій критиці неприховані наміри німецької сторони в особі соціал-демократки М.Швезіг – за будь-яку ціну врятувати російський геополітичний проєкт, послуговуючись сумнівними правовими інструментами.
Андрій Мельник особливо наголосив, що сам проєкт “Північний потік-2” “несе в собі величезну загрозу для переходу на відновлювальні джерела енергії, а також для європейської солідарності”.
За словами Посла, “цей небачений досі газовий спектакль у Мекленбургу – Передній Померанії дуже нагадує ігри у наперстки та махлювання”.
Перефразовуючи німецького поета Гайнріха Гайне, глава дипмісії зауважив, що “у Шверіні [столиці землі] публічно проповідують воду, а таємно п‘ють вино – точніше водку”.
Посол попередив, що „хоча ці кроки німецької сторони і можуть здаватися бездоганними з юридичної точки і виглядати “smart”, але вони вже залишили по собі купу розбитого скла, зруйнували довіру та завдали неймовірної шкоди іміджу Німеччини. Так їй не знайти нових друзів у Європі”.
На завершення Посол закликав Федеральний уряд негайно втрутитися у цю ганебну ситуацію і показати земельній владі жовту картку.
Зазначимо, що цей коментар Посла викликав надзвичайний медійний резонанс, ставши топновиною дня не лише на ресурсах самого медіа-холдинга «RND».
Гострі месиджі відразу підхопили провідні загально-німецькі видання, зокрема газета Welt (бл. 1 млн. читачів), газета Süddeutsche Zeitung (1,3 млн. чит.), ТВ-канал RTL (12% німецького телеринку), а також десятки регіональних ЗМІ.