Постросія — не сценарій майбутнього, а теперішнього

ПОЛІТИКА
25 серпня, 12:54
Постросія — не сценарій майбутнього, а теперішнього

На тлі українського просування на Курщині ставлення росіян до путіна починає змінюватися. Кремлю все важче контролювати населення.

До такого висновку дійшли журналісти із впливового американського видання The New York Times після відвідин звільненої Суджі. Українська деокупація зняла з тамтешніх жителів покрив облудної ворожої пропаганди, хоч і не на всі 100%.

Негативне ставлення до диктатора путіна посилилося по всій тюрмі народів після того, як 2 тижні тому українські війська блискавично увірвалися на Курщину. І поки ворожі пропагандисти намагаються надати подіям більш позитивного забарвлення, наголошуючи на гуманітарній допомозі з боку Кремля, деякі користувачі соціальних мереж висловлюють невдоволення.

Згідно з аналізом, проведеним співробітниками приватної компанії «FilterLabs AI», у багатьох повідомленнях в інтернеті мовиться про те, що просування України — це дослівно: «відвертий провал російського уряду і, зокрема, путіна». Тому-то режим посилив цензурні заходи у мережі.

Важко оцінити громадську думку у РФ чи будь-якій іншій авторитарній країні, оскільки люди, які беруть участь в опитуваннях, часто дають відповіді, котрі, на їхній погляд, хоче отримати Кремль. Щоб усунути цей недолік, «FilterLabs» відстежує коментарі у соціальних мережах, публікації в інтернеті (блоґи) та у ЗМІ.

Для аналізу настроїв, які виражаються простими росіянами (здебільшого анонімно), використовується комп'ютерна модель. Рівень позитивного ставлення до путіна знизився минулого року після короткочасного збройного бунту терористів-«вагнерівців».

«Але зсув у настроях став різкішим через кілька днів після того, як українські війська розпочали вторгнення на Курщину. Реакція путіна на ці події була сприйнята у кращому разі як неадекватна, а у гіршому — як образлива», — коментує ситуацію виконавчий директор «FilterLabs» пан Джонатан Тебнер.

Станом на кінець літа 2024 року ставлення до путіна залишається більш позитивним у Москві, де режим сильніше контролює ЗМІ та публічні дебати. Проте й там думка про диктатора погіршилася, хоч і не так, як в інших регіонах РФ (згідно із результатами аналізу, у віддалених суб'єктах ресурсної федерації розчарування Кремлем зростає).

Американські чиновники попередили, що поки рано стверджувати, чи буде збиток, завданий репутації путіна, довготривалим. За їхніми словами, авторитет кремлівського бункерного діда швидко відновився після того, як торік Євгєній Прігожин зупинився на підступах до Москви.

Звісно, що попри постійну демонстрацію путіним маніпулювати громадською думкою про себе, сценарій розвали РФ усе більше близький до реалізації. Це розуміють і цього бояться західні політики, котрим московія потрібна виключно для стримання КНР та дармових ресурсів.

«Зараз важко визначити ефект від українського контрнаступу на Курщину... Але вже ясно, що це шокує, а путіна ставить його у скрутне становище. Кремлівська пропаганда, піар і відволікання уваги маю межу перед поганими новинами, які широко обговорюються по всій росії. Проте постійна втрата популярності може ускладнити здатність Кремля вести бойові дії проти України», — пояснює Джонатан Тебнер.

Кремль продовжує впливати на те, як російські медійні засоби (власне, пропаганда та дотичні до неї блогери) висвітлюють конфлікт, і лише деякі з них публікують помітні матеріали. Але регіональні новинні видання, особливо у національних республіках і прифронтових суб'єктах, менш схильні прикрашати дійсність.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», так звана «Курська авантюра» вартує витрачених зусиль і засобів України. Росіяни продовжують тиск у центральній частині Донеччини, хоча втрачають свої села.

Читайте також:
Політика
Список наближених до Трампа людей з короткими біографіями, посадами, пов'язаними скандалами.
19 листопада, 18:05
Війна
Чи відновлює Росія своє оперативне мистецтво?
18 листопада, 18:32
Політика
Відносини України із Заходом важко назвати рівноправним партнерством. Ми радше клієнт, котрий бігає із протягнутою рукою: «Дай!».
15 листопада, 21:47
Політика
Окрім Сі Цзіньпіна ні в кого у світі не має важелів, щоби завадити путіну й далі коїти геноцид українців. ЄС, НАТО і США здатні домовлятися.
15 листопада, 13:43
Війна
Захід може отримати тимчасовий «перепочинок» за рахунок України, але загроза з боку експансіоністської росії залишиться
15 листопада, 11:34
Історія
Явище козаччини, існування державності в умовах Гетьманату, наклали відбиток на українство. Ми досі повертаємо із небуття привиди минулого.
11 листопада, 20:30