Президент Чехії квапить ЗСУ із контрнаступом

ВІЙНА
19.03.2023, 19:46
Президент Чехії квапить ЗСУ із контрнаступом

Петр Павел вважає, що армія України матиме тільки одну спробу відвоювати власні окуповані росіянами землі.

Таку думку 61-річний чеський лідер висловив в інтерв'ю провідному польському виданню "Rzeczpospolita", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує Петр Павел, українським партнерам буде складно довгий час підтримувати нинішній рівень військової, гуманітарної та фінансової допомоги.

«Особисто я б ніколи не закликав Україну відмовлятися від частини своєї території, йти на якісь поступки. Якщо українці колись вирішать це зробити, то це буде тільки їхнє рішення. Ми не повинні штовхати Київ ні в якому напрямку, ні йти на поступки, ні боротися до останнього. Ми можемо максимально підтримувати українців, але не можемо давати їм планів на майбутнє. Ми можемо лише допомогти їм», – зазначив чеський президент.

Водночас Петр Павел наголосив на тому, що рівень західної допомоги Україні на пряму пов'язаний із поточною політичною дійсністю за океаном у Вашинґтоні.

«Ми повинні бути реалістами, визнати, що наступного року у США відбудуться вибори. Після попередніх виборчих кампаній в Америці видно, що під час них суспільство і політики більше зосереджуються на внутрішніх справах. Навіть, якщо у майбутній кампанії буде важлива глобальна тема, вона буде пов'язана не з Європою, а з американо-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги можуть знизитися наступного року. І коли інтерес США згасне, багато європейських країн зроблять те саме.

Ось чому вікно можливостей відкрито тільки цього року. Після наступної зими зберегти поточний рівень допомоги буде вкрай важко. Втома від війни – це не лише виснаження людських ресурсів і техніки, руйнування інфраструктури в Україні, а й втома в країнах, які надають допомогу. Багато країн, багато політиків очікують певного прогресу цього року», – висновує лідер Чехії.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що для протистояння РФ існує необхідність у більшій кількості військ і більшій кількості сил, які перебувають у стані готовності.

Читайте також:
Опінії
Нинішні влучно удари по російських нафтопереробних заводах яскраве тому підтвердження. Сподіваємося на продовження «бавовни».
15 березня, 07:12
Економіка
Політики, урядовці та підприємці вже очікують найбільшого, принаймні від часів завершення Другої світової війни, «золотого контракту».
10 березня, 18:11
Війна
Минув перший місяць 2024 року, а наші захисники перетворили на брухт сотню ворожих панцерників. Кількість утилізованої техніки збільшується.
31 січня, 08:20
Війна
Попри те, що українське військо здебільшого перейшло до маневрової оборони, є підрозділи, котрі відсувають лінію фронту разом із ворогом.
26.12.2023, 07:18
Кримінал
Вітчизняні прокурори перестали брати на себе відповідальність щодо арештів. Суди почали сумніватись щодо суворості покарання.
30.11.2023, 10:52
Війна
Це село на Донеччині перебувало в окупації від самого початку торішнього повномасштабного вторгнення РФ. Нині там пустка смерті.
03.10.2023, 18:46