Президент Чехії квапить ЗСУ із контрнаступом

ВІЙНА
19 березня, 19:46
Президент Чехії квапить ЗСУ із контрнаступом

Петр Павел вважає, що армія України матиме тільки одну спробу відвоювати власні окуповані росіянами землі.

Таку думку 61-річний чеський лідер висловив в інтерв'ю провідному польському виданню "Rzeczpospolita", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує Петр Павел, українським партнерам буде складно довгий час підтримувати нинішній рівень військової, гуманітарної та фінансової допомоги.

«Особисто я б ніколи не закликав Україну відмовлятися від частини своєї території, йти на якісь поступки. Якщо українці колись вирішать це зробити, то це буде тільки їхнє рішення. Ми не повинні штовхати Київ ні в якому напрямку, ні йти на поступки, ні боротися до останнього. Ми можемо максимально підтримувати українців, але не можемо давати їм планів на майбутнє. Ми можемо лише допомогти їм», – зазначив чеський президент.

Водночас Петр Павел наголосив на тому, що рівень західної допомоги Україні на пряму пов'язаний із поточною політичною дійсністю за океаном у Вашинґтоні.

«Ми повинні бути реалістами, визнати, що наступного року у США відбудуться вибори. Після попередніх виборчих кампаній в Америці видно, що під час них суспільство і політики більше зосереджуються на внутрішніх справах. Навіть, якщо у майбутній кампанії буде важлива глобальна тема, вона буде пов'язана не з Європою, а з американо-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги можуть знизитися наступного року. І коли інтерес США згасне, багато європейських країн зроблять те саме.

Ось чому вікно можливостей відкрито тільки цього року. Після наступної зими зберегти поточний рівень допомоги буде вкрай важко. Втома від війни – це не лише виснаження людських ресурсів і техніки, руйнування інфраструктури в Україні, а й втома в країнах, які надають допомогу. Багато країн, багато політиків очікують певного прогресу цього року», – висновує лідер Чехії.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що для протистояння РФ існує необхідність у більшій кількості військ і більшій кількості сил, які перебувають у стані готовності.

Читайте також:
Світ
Міністерство оборони Азербайджанської республіки оголосило про здійснення антитерористичних заходів на своїй міжнародно визнаній території.
19 вересня, 17:22
Війна
Цього тижня 3 Окрема штурмова бригада Збройних Сил України звільнила Андріївку і завдала нищівного удару по підрозділах окупантів.
17 вересня, 20:03
Війна
Російський окупаційно-терористичний контингент РФ дуже боїться втратити місто, адже це може обернутися внутрішньополітичною кризою.
16 вересня, 21:18
Війна
Добровольці-вайнахи з-поміж ічкерійців та інгушів допомагають українцям визволяти рідний край від спільного й одвічного ворога зі Сходу.
13 вересня, 18:36
Війна
Військові кораблі та підводні човни російської флотилії в окупованих бухтах Криму і Кубані вже не головна ціль для Сил оборони України.
07 вересня, 17:22
Опінії
Відповідь до болю проста, очевидна і трагічна – наші захисники стікають кров'ю, гинуть, але вибивають ворога з Південного фронту.
27 серпня, 19:24