ПриватБанк викликали в суд у справі "депозитів Суркісів" на $200 млн

ЕКОНОМІКА
06 серпня, 18:40
ПриватБанк викликали в суд у справі  "депозитів Суркісів" на $200 млн

Печерський суд розгляне стягнення з ПриватБанку депозитів шести офшорних компаній братів Суркісів

ПриватБанк отримав повістку про виклик на судове засідання Печерського районного суду Києва за позовом офшорних компаній. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Засідання призначене на 16:00 за Києвом сьогоднішнього дня.

Згідно з повідомленням, офшорні компанії вимагають зобов'язати органи Державної виконавчої служби стягнути з ПриватБанку кошти.

Водночас в банку звертають увагу, що за станом на сьогодні закінчився трьох річний термін, встановлений законодавством на примусове стягнення.

"Розгляд справи буде здійснювати суддя Вовк, при тому, що матеріали справи були витребувані Верховним судом для розгляду касаційної скарги ПриватБанку на ухвалу про забезпечення", - йдеться в повідомленні банку.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за підсумками засідання 6 серпня суд переніс на 14 серпня розгляд позову офшорних компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання державного ПриватБанку (Київ) обслуговувати їхні депозити, розміщені у 2012-2014 рр. на рахунках кіпрської філії фінустанови, повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.

"Дуже коротким було засідання. Представник позивача заявив про клопотання про зміну своєї заяви. Ми також заявили клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що лише сьогодні було отримано повістку і документи. Суд відклав розгляд справи на 14 серпня", - сказав він журналістам у середу.

Він уточнив, що позивачі додали у заяві до вимог щодо погашення тіла кредиту (майже $250 млн) розмір відсотків, "які нібито ПриватБанк винен зазначеним компаніям".

"Позивачі (...) просять, щоб суд точно визначив суму, яку має виплатити ПриватБанк (...) А також (...), у разі невиконання банком добровільно зобов'язань щодо виплати таких сум, просять надати можливість Державній виконавчій службі примусово стягнути з рахунків ПриватБанку зазначені грошові кошти", - прокоментував поданий офшорами Суркісів позов Пожидаєв.

Він наголосив, що, згідно з позицією ПриватБанку, у 2016 році під час націоналізації депозити пов'язаних осіб були обміняні на акції додаткової емісії, і, відповідно, такі договори на сьогодні є виконаними.

За словами Пожидаєва, у рамках чинного законодавства суд не може зобов'язати ПриватБанк виплатити якусь суму офшорам Суркісів під час цього провадження, оскільки вимоги, заявлені в ньому, є нематеріальними.

"Тут підміняється не лише (...) сама постанова від 2017 року, а фактично таким чином суд у спосіб, не передбачений законодавством, може задовольнити позовні вимоги, які навіть у цьому процесі не заявляються. (...) У цьому процесі (...) йдеться про нематеріальні вимоги — зобов'язати банк виконувати договори. Жодної вимоги про стягнення якоїсь суми в рамках справи (...) не оголошено", - пояснив Пожидаєв.

Як повідомлялося з посиланням на пресслужбу ПриватБанку, 6 серпня вдень банк отримав від представника позивача повістку про виклик на судове засідання Печерського райсуду Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року, роз'яснюючи яке у 2020 році суддя Владислав Підпалий зобов'язав банк виплатити офшорам майже $250 млн.

Пресслужба ПриватБанку наголошувала, що позивачі просять встановити порядок виконання постанови, яку нині виконати вже не можна, оскільки виконавець завершив виконавчі провадження і направив матеріали до правоохоронних органів.

15 квітня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі постанову судді Печерського райсуду Підпалого, якою він зобов'язав ПриватБанк компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, розміщені ними у 2012-2014 роках на рахунках кіпрської філії фінустанови, і відсотки, які мали нараховуватися за умовами депозитних договорів, — загалом понад $250 млн.

Як повідомлялося з посиланням на міністра юстиції Дениса Малюську, 28 квітня 2020 року відразу шість британських компаній-стягувачів окремо звернулися із заявою про примусове виконання відповідного рішення, а 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржнику.

За повідомленням пресслужби ПриватБанку, станом на початок червня держвиконавець наклала на банк два штрафи розміром приблизно 5 тис. грн і 10 тис. грн за невиконання рішення про виплату офшорам братів Суркісів понад $250 млн і передала матеріали до Печерського райвідділу Нацполіції для відкриття кримінального провадження.

Крім того, повідомлялося, що прокуратура Києва викликала на допит членів правління ПриватБанку за фактом невиконання відповідного рішення суду.

Наприкінці 2016 року під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів та їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку та його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркісів було визнано пов'язаними з ПриватБанком особами.

Читайте також:
Сі Цзіньпін назвав звичку до марнотратства в їжі «сумною і разючою».
11 серпня, 18:21
Члени наглядових рад зажадали від Зеленського зняти карантинний ліміт по зарплатах: можуть бути запропоновані спеціальні механізми.
03 серпня, 15:15
Зеленський про курс гривні: я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати
04 липня, 18:10
Наступного року частина виробників просто не зможе почати новий сезон через брак коштів.
10 травня, 18:23
Влада України дозволяє масово відправляти з країни на експорт пшеницю, ячмінь, кукурудзу та борошно.
08 травня, 15:53
Безробітні українці мріють про «за кордон», але про них «турбуються» і не випускають, фактично пропонуючи працювати «за їжу».
29 квітня, 16:00