Про економіку росії можна забути, – доповідь аналітиків Єльського університету

ЕКОНОМІКА
04 серпня, 07:34
Про економіку росії можна забути, – доповідь аналітиків Єльського університету

Успіхи російської економіки щодо санкційного тиску насправді сильно перебільшені пропагандистами та урядовцями путінського режиму.

Наявні проблеми, з якими Московія зіткнулася внаслідок лютневого вторгнення в Україну, можуть призвести до обвалу ВВП на 30-50% у порівнянні з довоєнним рівнем.

Про це повідомив американський телеканал "CNBC" із посиланням на аналітичний матеріал дослідників з Єльського університету, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Втеча іноземного капіталу й відмова від міжнародного співробітництва з РФ ставить питання про технологічні успіхи країни-агресорки, а відсутність перспектив і наростання соціальних негараздів сприятиме вимиванню кваліфікованої робочої сили, ускладнивши спроби відновити економічне зростання найближчими роками.

Власне, зміна макроекономічних прогнозів, а також різке зміцнення рубля створює враження, що пік кризи, спричиненої західними санкціями, подолано, проте це відчуття хибне, стверджують американські аналітики, а російська економіка незабаром зіткнеться із "забуттям" – втратою сильних позицій на звичних для себе ринках.

«МВФ нещодавно покращив прогноз зростання ВВП РФ у 2022 році на 2,5 відсоткових пункти, до падіння на 6% за підсумками року, а Банк Росії несподівано для всіх учасників ринку різко знизив ставку до 8% річних, натомість курс рубля ж демонструє найсильнішу динаміку серед світових валют із початку року. Але подібні прояви не є свідченнями здорової економіки – просто наслідки проблем розтягнуться на роки вперед. У цілому проблеми в російській економіці наростають, це видно, зокрема, у виробничих збоях. Свідчень порушень на виробництвах дедалі більше, нестача іноземних комплектуючих дедалі більше позначається на підприємствах», – ідеться у документі дослідників Єльського університету.

Крім того, додається, що витік мізків (масова еміграція представників так званого креативного класу – прим. ред.) призведе не лише до прямого скорочення населення працездатного віку, а й ударить по ВВП РФ, оскільки з країни їдуть висококваліфіковані кадри.

Результат такої соціальної депопуляції негативно вплине на загальну продуктивність праці, а відтак скоротить рівень інновацій та унеможливить приплив до Московії будь-яких, навіть, можливо китайських, інвестицій.

Показово, що за оцінками консалтингової компанії "Eurasia Group", у разі збереження антиросійських санкцій у довгостроковій перспективі ВВП РФ скоротиться у діапазоні 30-50% ВВП у порівнянні з довоєнним рівнем; приблизно такі ж оцінки наводяться в економічній доповіді Єльського університету.

«Стратегічне становище росії як одного з головних експортерів сировинних товарів безповоротно втрачено. Через санкції РФ змушена діяти зі слабких позицій, втрачаючи звичні для себе ринки та стикаючись із серйозними проблемами в рамках "розвороту на Схід". Наприклад, із тими самими газовими постачаннями. Виходу з "економічного забуття" не станеться: пом'якшення наслідків поточної кризи у російській економіці обумовлено жорсткими заходами Центрального Банку, а також рекордно високими цінами на енергоресурси. У середньостроковій перспективі ціни на енергоресурси прийдуть до норми, а ось економічні умови для росії – ні, якщо, звичайно, Захід збереже свою санкційну єдність», – висновують американські аналітики.

Між тим, "Останній Бастіон" слушно запитує читачів, а для чого ресурсній федерації Московії військово-морський флот, якщо вона бідна сухопутна деспотія, адже на його експлуатацію потрібні мільярди доларів, яких і так бракує?

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Але обмеження стосуватимуться лише "військових" технологій, а електроніка "подвійного" призначення знову "поза кадром"
вчора, 15:35
Новини
Чому Україні варто більше розраховувати на власні сили
вчора, 11:58
Новини
За даними CNN, Іран та росія уклали угоду щодо виробництва дронів на початку листопада
22 листопада, 06:55
Світ
У зв'язку з війною в Україні необхідно вжити більш жорстких заходів проти московії.
21 листопада, 09:45
Війна
Проте імпорт з рф внаслідок санкцій все одно впав на чверть.
08 листопада, 12:12