Прямі збитки агросектору України від російської агресії — $11,2 млрд

ЕКОНОМІКА
02 березня, 10:36
Прямі збитки агросектору України від російської агресії — $11,2 млрд
Фото: AgroPolitNews

Тільки $700 мільйонів припадають на затрати для водних ресурсів. Окупаційно-терористичний контингент РФ лишає по собі випалену пустку.

На цьому наголосив чинний міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Водночас з його слів, через лютневе вороже вторгнення 2022 року, загальні втрати вітчизняного агросектору оцінюються у $80 мільярдів.

Здійснити підрахунок чиновникам допомогли фахівці Світового банку. У вказаних показниках не лише прямі, а й непрямі збитки, завдані московитами: порушення сталої логістики, руйнація рекультивації, розмінування або втрата земель, здорожчання добрив і палива та інше.

«Українське сільське господарство — один із секторів, що найбільше постраждав від війни. Зруйнована техніка, втрачений урожай, заблокований експорт та колосальні потреби у відновленні. Переконаний, відновлення аграрної галузі повинне відбуватися вже сьогодні.

Мінагрополітики спільно з міжнародними партнерами працює над різними програмами підтримки аграріїв. Важливий пріоритет — допомога фермерам на прифронтових територіях. Також не забули про відновлення житла, енергетики та критичної інфраструктури», — зауважив галузевий міністр.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що поляки, котрі купють зерно у РФ, так і не зрозуміли важливість України для існування Польщі. Якщо наша держава зникне, їхня згодом не проіснує і трьох місяців.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29.09.2024, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32