РФ втрачає основу свого економічного майбутнього

ЕКОНОМІКА
13.10.2022, 17:27
РФ втрачає основу свого економічного майбутнього

Народне господарство ресурсної федерації московії падає менше, ніж очікувалося. Експорт сировини все ще допомагає, на жаль.

Однак довгострокова картина для країни-агресорки дуже похмура. Чому? Ну, бо росія втрачає основу свого майбутнього, його точно не буде.

Міжнародний валютний фонд очікує цього року зниження валового внутрішнього продукту росії лише на 3,4 відсотка. Хоча у липні були прогнози аж на 6%!

З одного боку, це пов'язано з тим, що внутрішній попит і ринок праці залишаються стабільними, а експорт сирої нафти також виявився більш стійким, ніж очікувалося. Однак у випадку з росією є лише один фактор, який може сприяти кращому розвитку – це ціни на сировину.

У короткостроковій перспективі російському уряду вдалося пом'якшити наслідки санкцій коштом збільшення прибутків від експорту сировини. Проте очевидно, що довгострокова перспектива таки погіршилася.

Ця війна загострює проблеми, які росія вже має. Вона прискорює відтік капіталу з економіки, обмежує зростання продуктивності через обмеження доступу до західних технологій і прискорює негативну демографічну тенденцію.

Тільки за перший квартал цього року з росії виплив капітал на $64,2 мільярда. У будь-якому випадку відтік за рік у цілому буде більшим, ніж у рік окупації Криму у 2014 році, коли він становив $152 мільярди.

Таким чином, росія втрачає основу свого економічного майбутнього. Зараз із росії виїжджають ті, хто найбільше потрібен їхній економіці, а з мобілізацією цей відсоток зріс.

Тож, тримаємося, наш світанок буде скоро!

Автор – Валентин Краснопьоров, засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст"

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Уряд маленької близькосхідної конституційної монархії має намір інтенсифікувати постачу дизельного та авіаційного палива на Захід.
10 січня, 19:06
Економіка
Усупереч російським погрозам, ціна газу в Європі за підсумками грудня 2022 року знизилась на 48% – до $845 за 1 тисячу кубічних метрів.
02 січня, 14:00
Новини
На тлі російської воєнної агресії Україна мусить наростити обсяги власного експорту, а не існувати лише коштом імпорту і подачок Заходу.
16.09.2022, 09:27
Економіка
У той час, коли офіційний Гельсинкі допомагає Україні протистояти агресії, підприємливі жителі Фінляндії займаються паливним туризмом.
14.08.2022, 17:09
Економіка
Якби ресурсна федерація під проводом кремлівського бункерного щура не пішла війною проти України, вона заробила б ще трильйон.
04.07.2022, 17:51
Економіка
Індія, Китай та інші країни Південно-східної Азії спокусилися низькою ціною на підсанкційне "чорне золото" з ресурсної федерації.
15.06.2022, 19:23