РФ втрачає основу свого економічного майбутнього

ЕКОНОМІКА
13.10.2022, 17:27
РФ втрачає основу свого економічного майбутнього

Народне господарство ресурсної федерації московії падає менше, ніж очікувалося. Експорт сировини все ще допомагає, на жаль.

Однак довгострокова картина для країни-агресорки дуже похмура. Чому? Ну, бо росія втрачає основу свого майбутнього, його точно не буде.

Міжнародний валютний фонд очікує цього року зниження валового внутрішнього продукту росії лише на 3,4 відсотка. Хоча у липні були прогнози аж на 6%!

З одного боку, це пов'язано з тим, що внутрішній попит і ринок праці залишаються стабільними, а експорт сирої нафти також виявився більш стійким, ніж очікувалося. Однак у випадку з росією є лише один фактор, який може сприяти кращому розвитку – це ціни на сировину.

У короткостроковій перспективі російському уряду вдалося пом'якшити наслідки санкцій коштом збільшення прибутків від експорту сировини. Проте очевидно, що довгострокова перспектива таки погіршилася.

Ця війна загострює проблеми, які росія вже має. Вона прискорює відтік капіталу з економіки, обмежує зростання продуктивності через обмеження доступу до західних технологій і прискорює негативну демографічну тенденцію.

Тільки за перший квартал цього року з росії виплив капітал на $64,2 мільярда. У будь-якому випадку відтік за рік у цілому буде більшим, ніж у рік окупації Криму у 2014 році, коли він становив $152 мільярди.

Таким чином, росія втрачає основу свого економічного майбутнього. Зараз із росії виїжджають ті, хто найбільше потрібен їхній економіці, а з мобілізацією цей відсоток зріс.

Тож, тримаємося, наш світанок буде скоро!

Автор – Валентин Краснопьоров, засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст"

Читайте також:
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Торік до держав-учасниць Європейської спілки завезли 22 тисячі тонни «солодкого золота» з України. Найбільше ж експортувала Швейцарія.
02 квітня, 08:26
Економіка
Канада збільшує світовий експорт свого «чорного золота» на тлі зростання попиту на альтернативи ОПЕК+. У Москві цим вкрай не задоволені.
23.09.2023, 20:45
Економіка
Майже всі держави-учасниці Європейської спільноти продовжують тією чи іншою мірою зберігати торгові зв'язки з країною-агресором.
02.09.2023, 19:24
Світ
Пекін продовжує свою неоколоніальну політику із визиску сусідніх азійських країн і скуповування задешево тамтешніх ресурсів.
20.08.2023, 20:06
Світ
Уряд маленької близькосхідної конституційної монархії має намір інтенсифікувати постачу дизельного та авіаційного палива на Захід.
10.01.2023, 19:06