Російські окупанти спотворюють минуле Сандармоху

СВІТ
28.12.2023, 20:37
Російські окупанти спотворюють минуле Сандармоху

У Мєдвєж'єгорському районі Карелії у рамках неосовєцького «благоустрою» відбулася заміна пам'ятників. Кремль продовжує демонізацію фінів.

Такі відомості оприлюднили представники карельської діаспори в Україні, які першими забили на сполох через варварство росіян, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон». Окупаційний режим та місцеві колаборанти продовжують підміняти фактичну історію Карелію своєю пропагандою.

Цього разу вони встановили огидний пам'ятний знак на згадку про вигаданих у часи сталінізму «жертва фінської окупації» в урочищі Сандармох. Саме там у часи Великого терору відбувалися масові розстріли корінного населення, коївся відвертий геноцид карелів, іжорців, вепсів і фінів.

##READALSO_58766##

«Ми відверто заявляємо, що це є порушенням навіть чинних російських законів навіть так званої РФ. Адже в Єдиному державному реєстрі об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) народів РФ цей об'єкт має статус «Місця поховання жертв політичних репресій». Порушення прав карелів у Фінляндії, особливо після евакуації, звісно були, багато хто розповідав про дискримінацію з боку фінів, але саме історія з Сандармохом ─ це казки варварів-росіян», — прокоментували ситуацію у карельській діаспорі.

Тим часом на тлі заміни пам'ятника ґауляйтер Карелії із горезвісних «губернаторів-парашутистів» Артур Парфьончіков нагородив медаллю «За заслуги» псевдонауковця і штатного співробітника ФСБ РФ Сєргєя Вєрігіна. Саме цей «історик» є автором скандальної «гіпотези» про вигадані «фінські табори смерті для етнічних росіян» у Сандармоху.

Між тим, як раніше вже повідомляв «Останній Бастіон», пам'ять про Сандармох штучно політизували. Це відоме на весь світ карельське урочище, де наприкінці 1930-х роках розстріляли цвіт української та фінської націй.

Читайте також:
Війна
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
02 листопада, 10:35
Війна
Світлій пам'яті героя-захисника України Сергія Сімчишина.
01 листопада, 15:35
Історія
Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.
18 жовтня, 19:25
Історія
Не забудемо подвигів українських героїв, які у боротьбі за Батьківщину, за вільне майбутнє рідних і близьких, віддали найцінніше
29 серпня, 09:25
Політика
Рідні та близькі мовознавиці запрошують усіх українців віддати шану пані Ірині Фаріон.
24 серпня, 07:13
Історія
Минуле неможливо змінити, але образ піддається перероблюванню. Його контури задаються потребами сьогодення, майбутнє ж невизначене.
12 серпня, 13:41