Російські окупанти спотворюють минуле Сандармоху

СВІТ
28.12.2023, 20:37
Російські окупанти спотворюють минуле Сандармоху

У Мєдвєж'єгорському районі Карелії у рамках неосовєцького «благоустрою» відбулася заміна пам'ятників. Кремль продовжує демонізацію фінів.

Такі відомості оприлюднили представники карельської діаспори в Україні, які першими забили на сполох через варварство росіян, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон». Окупаційний режим та місцеві колаборанти продовжують підміняти фактичну історію Карелію своєю пропагандою.

Цього разу вони встановили огидний пам'ятний знак на згадку про вигаданих у часи сталінізму «жертва фінської окупації» в урочищі Сандармох. Саме там у часи Великого терору відбувалися масові розстріли корінного населення, коївся відвертий геноцид карелів, іжорців, вепсів і фінів.

«Ми відверто заявляємо, що це є порушенням навіть чинних російських законів навіть так званої РФ. Адже в Єдиному державному реєстрі об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) народів РФ цей об'єкт має статус «Місця поховання жертв політичних репресій». Порушення прав карелів у Фінляндії, особливо після евакуації, звісно були, багато хто розповідав про дискримінацію з боку фінів, але саме історія з Сандармохом ─ це казки варварів-росіян», — прокоментували ситуацію у карельській діаспорі.

Тим часом на тлі заміни пам'ятника ґауляйтер Карелії із горезвісних «губернаторів-парашутистів» Артур Парфьончіков нагородив медаллю «За заслуги» псевдонауковця і штатного співробітника ФСБ РФ Сєргєя Вєрігіна. Саме цей «історик» є автором скандальної «гіпотези» про вигадані «фінські табори смерті для етнічних росіян» у Сандармоху.

Між тим, як раніше вже повідомляв «Останній Бастіон», пам'ять про Сандармох штучно політизували. Це відоме на весь світ карельське урочище, де наприкінці 1930-х роках розстріляли цвіт української та фінської націй.

Читайте також:
Історія
Уродженець Градизька заслужив символічне місце у серці Полтави. Дарма, що він ще до більшовиків проваджував розкуркулення українства.
11 червня, 20:31
Історія
За словами очільника Архіву СБУ, німецький консул збирав інформацію про голод в Україні
11 червня, 15:17
Полтава
Одне із небагатьох міст області, де влада спільно із громадою розуміє важливість історії. Полтавським «зеленим ямщикам» явно не до того.
30 травня, 08:20
Історія
25 травня 1926 року в Парижі, на розі вулиці Расін та бульвару Сан-Мішель совєтський аґент розстріляв Симона Петлюру.
27 травня, 17:15
Полтава
У Хоролі проходить турнір з греко-римської боротьби пам'яті Героя України Олександра «Мамонта» Федорченка
25 травня, 11:55
Історія
В ЦЕНТРІ КРИМІНАЛЬНИХ РОЗБОРОК ОПИНИЛИСЯ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ'ЯЗНІ – «БАНДЕРІВЦІ»
07 травня, 09:48