росія посилює контроль над полем бою в Україні, поки Трамп дарує путіну 50-денне вікно

росія посилює контроль над полем бою в Україні, поки Трамп дарує путіну 50-денне вікно

рф через кілька днів або тижнів перейде в посилений наступ, можливо, з використанням 160 тисяч військових, які стягуються до лінії фронту.

50-денна пауза, оголошена президентом США Дональдом Трампом перед можливим запровадженням вторинних санкцій проти росії, фактично подарувала Кремлю вікно можливостей для використання поступових успіхів останніх тижнів, які, за словами аналітиків, дедалі більше ставлять під загрозу ключові українські укріплення на сході.

Про це  повідомляє CNN.

Вважається, що росія стоїть за крок до масштабного літнього наступу, можливо, із використанням 160 тисяч військових, які, за даними українських посадовців, скупчуються поблизу лінії фронту. Але протягом останніх двох тижнів росія також досягла невеликих, але важливих просувань, що дало її військам кращу позицію для оточення українських сил у трьох ключових містах — Покровську, Костянтинівці та Куп’янську — на східному фронті.

Кремль, схоже, не переймається новим терміном від Трампа. Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив у вівторок: «П’ятдесят днів — раніше було 24 години, потім 100 днів — ми все це вже проходили».

Аналітики вважають, що нові часові рамки сприятливі для цілей президента росії володимира путіна. Кір Джайлз із Chatham House у вівторок написав, що це також створює простір для маневрів москви на дипломатичній арені. «Цей термін у 50 днів дає росії вдосталь часу для вигадування альтернативного плану — і знову переграти Вашингтон дипломатичною комбінацією, яку Трамп, найімовірніше, охоче підтримає… Чергове продовження умовного дедлайну для путіна означає продовження страждань України ще щонайменше на цей довільно встановлений період».

Джон Лаф, очільник напрямку зовнішньої політики в аналітичному центрі New Eurasian Strategies Centre, заявив, що літній наступ, імовірно, триває вже кілька місяців, і що «росіяни безперечно посилюють зусилля як на землі, так і в повітрі». За його словами, нещодавні масовані атаки по українських містах, можливо, свідчать про повільний поступ на фронті та мають на меті «деморалізувати населення і позбавити його волі до спротиву».

«Путін останні кілька місяців говорить доволі впевнено про перебіг кампанії, розуміючи, що в українців бракує як особового складу, так і певних систем озброєння», — зазначив Лаф і додав, що москва прагне розтягнути українську оборону до критичної межі. «Це буде тривати, щонайменше, ще 50 днів».

Поступові просування росії навколо цих трьох міст далися їй значною ціною. Але карта лінії фронту від українського моніторингового ресурсу DeepState та звіти з місця свідчать про спроби охопити ці напрямки з флангів.

За останні 72 години російські війська наблизилися до Родинського — ключового населеного пункту на північний схід від Покровська, головного українського військового вузла, який москва облягає вже кілька місяців.

Одночасно спостерігається просування на захід від Покровська: російські війська намагаються оточити село Удачне, що дозволяє їм ефективніше перерізати шляхи постачання в напрямку Покровська.

Український командир із позивним «Музикант», який керує ротою дронів 38-ї бригади морської піхоти та служить біля Покровська з жовтня, заявив CNN, що російський наступ триває вже певний час. «Він, мабуть, ще не досяг свого піку, але вони просуваються вже давно — і доволі успішно».

«Музикант» зазначив, що оборона Родинського має критичне значення: «Ворог це розуміє і робить ставку саме на це. Якщо вони просунуться з боку Родинського — ситуація стане критичною. Там є одна-дві дороги, які вони можуть взяти під контроль, і логістика буде обрізана. Це логічний хід з боку ворога».

Він додав, що на цьому напрямку вкрай потрібне підкріплення, інакше існує ризик повторення сценарію з оточенням та відступом, як у районі Авдіївки на початку 2024 року. Тоді українські війська тримали оборону в Авдіївці протягом кількох місяців, доки через нестачу сил і ресурсів не були змушені відступити — і ця поразка стала символом водночас і стійкості Києва, і готовності москви нести великі втрати заради здобуття територій.

Український військовий блогер Богдан Мирошніков написав, що якщо Родинське буде захоплене, то «це завершить оточення всього нашого лівого флангу» навколо Покровська, водночас додавши подібні песимістичні оцінки щодо правого флангу та півдня: «Якщо все продовжиться в такому ж дусі — залишиться небагато варіантів… або наш гарнізон буде змушений відступити під загрозою оточення, або буде жорсткий бій у напівоточенні з непевними перспективами».

російський телеграм-канал «Военная хроника» пише, що мета — змусити Покровськ впасти за тим же сценарієм, що й Авдіївка і Бахмут: «послідовна ізоляція флангів, тиск на лінії постачання та фронтальний застій до виснаження противника».

Карта DeepState також показує просування росіян у напрямку Костянтинівки — ще одного ключового вузла на сході, до якого росія за останні два тижні стрімко наблизилась із південного сходу та південного заходу. Місто зараз під безперервними атаками дронів-камікадзе.

Український блогер і військовослужбовець Станіслав Буніатов із позивним «Осман» написав, що ці просування наближають росіян до Дніпропетровської області — регіону, який спочатку не входив до заявлених територіальних цілей путіна. Щоденні бої, за його словами, призводять до «знищення 70–90% особового складу і техніки ворога, але він усе одно просувається — і всі розуміють, чому».

У середу DeepState повідомив, що неправдиві рапорти від українських командирів до вищого керівництва шкодять обороні: «Велика частина успіху ворога — це брехня у звітах із поля про реальний стан справ, що ускладнює оцінку ризиків і реакцію згори… це величезна проблема з катастрофічними наслідками. Брехня знищить нас усіх». У публікації особливо вказано на південь від Покровська як на вразливий до таких внутрішніх українських помилок напрямок.

Просування росії північніше Куп’янська наразі менше, але теж становить виклик для українських сил, які вже перебувають у перенапруженні. Наступ з району Голубівки, який почався 23 червня, дозволив москві взяти під контроль важливу дорогу на північ від Куп’янська, біля села Радьківка.

Куп’янськ — одне з головних міст на схід від другого за величиною міста України — Харкова. Контроль над ним допомагає утримувати доступ до Харкова, де живе близько мільйона людей.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Економіка
Питання захисту інтересів бізнесу в умовах воєнного стану хвилює багатьох – від підприємців, політиків до представників великого бізнесу
15 липня, 14:04
Політика
Трамп, незважаючи на обіцянки надати зброю Києву, вважає, що рф здобуде перемогу в цьому конфлікті.
15 липня, 10:02
Опінії
Трамп дуже часто змінює позицію щодо російсько-української війни, і це дає підстави для аналізу й прогнозів аналітикам усього світу.
15 липня, 08:16
Війна
Це більше не гіпотетичне запитання — і на нього треба терміново дати відповідь. Падати має не Україна. Падати має путін.
14 липня, 11:46
Політика
Дві задачі, які європейці мають вирішувати в межах реалізації своїх оборонних програм, — доозброєння та розвиток ОПК.
12 липня, 08:11
Економіка
Його компанії скуповують право на користування надрами ключових ресурсів.
06 липня, 17:19