росія звинуватила ЄС у розпалюванні «геополітичної конфронтації»

СВІТ
27 січня, 20:53
росія звинуватила ЄС у розпалюванні «геополітичної конфронтації»
Фото: google

У російському МЗС заявили, що ЄС став "прихильником США і НАТО та веде політику конфронтації на пострадянському просторі".

москва відреагувала на серію нещодавніх європейських ініціатив щодо конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, включаючи оголошення ЄС про створення дворічної цивільної місії у Вірменії, щоб допомогти стежити за нестабільним кордоном між двома ворогуючими країнами.

росія традиційно була посередницею у конфлікті між Вірменією та Азербайджаном з 1990-х років і після війни 2020 року розгорнула миротворчу місію в Нагірному Карабасі, території, за яку ворогують Баку та Єреван. Але російський вплив у регіоні зазнав певного спаду через геополітичну конкуренцію Заходу та Туреччини, а також через її напад на Україну, який непокоїть її сусідів.

Для москви цей крок ЄС має на меті «підірвати посередницькі зусилля росії». Європейські країни протягом місяців робили власні спроби виступити посередником між Вірменією та Азербайджаном. Однак місія, яку розгорне ЄС, не отримала схвалення азербайджанської сторони. Вірменія, зі свого боку, засуджує бездіяльність росії, миротворча місія якої, на думку нації, не зробила нічого для запобігання триваючій блокаді Нагірного Карабаху.

Зі свого боку, США підтримали європейську посередницьку місію. «Ми вітаємо зусилля, докладені нашими партнерами, включаючи Європейський Союз, для зміцнення довіри в регіоні та забезпечення середовища, сприятливого для прямого діалогу між Вірменією та Азербайджаном», — сказав речник Державного департаменту США.

Понад місяць азербайджанці, видаючи себе за екологічних активістів, блокують важливу дорогу, що сполучає Вірменію з Нагірним Карабахом. Через це район, який налічує близько 120 000 жителів, стикається з відключенням електроенергії та Інтернету, а також проблемами з опаленням і доступом до їжі та ліків.

«Це політика етнічної чистки», — заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у четвер під час засідання уряду, звинувативши Азербайджан у здійсненні «економічного та психологічного тиску з метою спровокувати втечу вірмен із Карабаху».

Читайте також:
Війна
Безпілотний літальний апарат невідомого походження вчергове атакував трубу, якою транзитується "чорне золото" із РФ до Європи.
21 березня, 22:00
Війна
На території тимчасового непідконтрольного українському уряду міста у Запорізькій області стався вибух, палають кілька автівок.
14 березня, 18:24
Світ
Переляк на Брянщині. Кремлівський бункерний щур не зумів передбачити зухвалу акцію тих, кого не ставив навіть за людей.
02 березня, 21:23
Світ
США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.
15 лютого, 13:27
Світ
Сепаратисти Західного Папуа, які викрали пілота, вимагають від Австралії та Нової Зеландії розірвати військові відносини з Індонезією.
09 лютого, 15:07
Світ
Правоохоронці Соломонових Островів застосували сльозогінний газ до прихильників скинутого протайванського прем'єра
07 лютого, 19:54