Розкол у середовищі «слуг народу» триває: Дубінський вніс законопроєкт проти «грантоїдів»

ПОЛІТИКА
29.07.2020, 13:06
Розкол у середовищі «слуг народу» триває: Дубінський вніс законопроєкт проти «грантоїдів»
Фото: Главком

Проєкт закону зобов'язує так звані грантоїдські організації оприлюднювати джерела своїх доходів.

До Верховної Ради внесли законопроєкт №3936 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення оприлюднення інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань».

Автором є «слуга народу» Олександр Дубінський. Він пише, що проєкт спрямований на запровадження прозорої звітності громадських об’єднань, які отримують фінансову підтримку більше, ніж на 50% від загального обсягу фінансування від іноземних держав та організацій.

Проєкт закону пов’язаний із законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прозорості діяльності громадських об’єднань з іноземною підтримкою)» та розроблений для належної реалізації основних його положень.

Що пропонує народний обранець?

У Податковому кодексі пропонується прописати, що «громадські об'єднання, які протягом звітного року отримують фінансову підтримку більше, ніж на 50% від загального обсягу фінансування від іноземних держав, організацій, зобов’язані оприлюднювати на власному вебсайті (за наявності власного вебсайту), а також подавати суб’єкту державної реєстрації щороку до 1 березня року, наступного за звітним, для оприлюднення наступну інформацію»:

- персональний склад керівників та/або осіб, яких обрано до складу керівного органу громадського об'єднання;

- кількість членів громадського об'єднання, встановлену суму внесків на звітний рік та їх фактичне надходження на рахунок громадського об'єднання;

- загальну суму отриманих громадським об'єднанням доходів від фізичних осіб, підприємств, установ та організацій;

- суму і цілі отриманих громадським об'єднанням доходів від іноземних держав, організацій;

- суму та цілі видатків громадського об'єднання, здійснених користуючись із коштів, отриманих від іноземців;

- участь керівників громадського об'єднання у керівних органах інших громадських об'єднань і політичних партій.

Форма подання та оприлюднення на власному вебсайті (за наявності власного вебсайту) інформації, зазначеної в цьому підпункті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі невиконання вимог цього пункту громадське об'єднання виключається контрольним органом із Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, в якому вчинено таке порушення.

Відзначимо, Дубінський вже не вперше вносить подібні проєкти. Даний проєкт спрямований на громадські організації, які отримують кошти від США, ЄС, а також фондів наближених до Джорджа Сороса.

При цьому в парламенті серед тих же «слуг народу» чимало представників грантоїдних організацій. Це вказує на неприховану війну між різними групами впливу у найбільшій поки що фракції Верховної Ради.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Ці самозвані «ліберали» завжди там, де пайка і корито. Вистачить глянути, хто обсів нині всі бюджетні та інші «культурні» фонди в Україні.
06 березня, 20:22
Опінії
Треба, щоби глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) відправив на фронт Шабуніна, Лємєнова та Жернакова
08 лютого, 15:35
Кримінал
Віталія Шабунін був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив.
16.12.2023, 07:25
Політика
Очевидне для багатьох притомних людей, тобто те, про що неодноразово говорилося і писалося, нарешті почало доходити до широкого загалу.
05.08.2022, 19:56
Світ
Серед вітчизняних медіа, на чий рахунок Фонд Керсті Кальюлайд перерахував тисячі євро, вказано і ресурси мільйонера Томаша Фіали.
10.07.2022, 17:09
Політика
Тбілісі планує завершити процес євроатлантичної інтеґрації попри намагання окремих громадян Грузії протистояти цьому.
09.07.2021, 13:32