У Верховній Раді хочуть обмежити доступ українцям до влади: проєкт закону

06.07.2020, 11:53
У Верховній Раді хочуть обмежити доступ українцям до влади: проєкт закону
Фото: Google

Пропонується шукати плагіат у наукових роботах опонентів та опозиціонерів.

Представниця фракції «Голос» Інна Совсун, яку експерти та деякі ЗМІ пов’язують з діяльністю неурядових організацій, що фінансуються Джорджем Соросом, внесла до Верховної Ради проєкт закону №3758 «Про внесення змін до деяких законів України щодо деяких аспектів реалізації принципів академічної доброчесності».

За словами автора, законопроєкт повинен забезпечити дотримання доброчесності особами, які претендують на зайняття посад в Кабінеті Міністрів, державній службі тощо.

Що пропонує народна обраниця?

Совсун хоче внести зміни до законодавства прописавши, зокрема у законах «Про державну службу», «Про Кабінет Міністрів України» та «Про освіту» норми, які зобов’язують здійснювати перевірку осіб, що претендують на зайняття посади міністрів, державних службовців, ректорів, на предмет плагіату у їхніх наукових роботах.

Недоліки

Експерти вже сумніваються в доцільності даного проєкту закону.

По-перше, не зрозуміла процедура перевірки, адже особа, яка захищає дисертацію вже проходить антиплагіатну перевірку. По-друге, чи відповідатиме перевірка прозорості та неупередженості, адже дана перевірка давно стала засобом тиску на опозиційних політиків та опонентів. По-третє, що стосується наук, особливо гуманітарних, то там все відносне, особливо, що стосується назви теми (яку дехто з науковців може вважати ненауковою тощо).

Тобто за бажанням групка осіб отримає необмежене право не допускати людей до посади на основі своїх висновків і поглядів, а це вже порушення Конституції й прав людей. Тому, можна зробити висновок, що даний проєкт направлений більше проти політичних опонентів та має популістичний характер.

Нагадаємо, раніше представники «Голосу» на чолі з Інною Совсун внесли до Верховної Ради проєкт закону, який зобов’язує карати студентів, які пишуть і які купують бакалаврські, дипломні, магістерські роботи тощо.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Опінії
Як Шабунін, Шерембей, Бігус і Стерненко мобілізувалися до 112 окремої бригади ТрО.
10 червня, 11:38
Політика
Ці самозвані «ліберали» завжди там, де пайка і корито. Вистачить глянути, хто обсів нині всі бюджетні та інші «культурні» фонди в Україні.
06 березня, 20:22
Опінії
Треба, щоби глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) відправив на фронт Шабуніна, Лємєнова та Жернакова
08 лютого, 15:35
Кримінал
Віталія Шабунін був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив.
16.12.2023, 07:25
Політика
Очевидне для багатьох притомних людей, тобто те, про що неодноразово говорилося і писалося, нарешті почало доходити до широкого загалу.
05.08.2022, 19:56
Світ
Серед вітчизняних медіа, на чий рахунок Фонд Керсті Кальюлайд перерахував тисячі євро, вказано і ресурси мільйонера Томаша Фіали.
10.07.2022, 17:09