Розмір озонової діри над Антарктидою втричі більший за Бразилію

07.10.2023, 16:00
Розмір озонової діри над Антарктидою втричі більший за Бразилію
Фото: YouTube

Площа виснаження озонового шару Землі досягла 26 мільйонів км². Нині порожнеча кратно перевищує розміри найбільшої країни Південної Америки.

Невтішні результати дослідження оприлюднили співробітники центру дистанційного зондування нашої планети Copernicus. Космічний моніторинг здійснено впродовж серпня-вересня 2023 року завдяки орбітальним супутникам.

За словами групи міжнародних дослідників, озонова діра продовжить розширюватися і надалі, негативно впливаючи на глобальні зміни клімату. Формування цієї порожнечі над Антарктидою — щорічне явище, що відбувається наприкінці серпня і досягає свого піка у жовтні.

До літа (у Південній півкулі Землі воно триває з грудня по лютий — прим. ред.) озонова діра зменшується, оскільки температура у стратосфері зростає. Це сприяє зниженню активності механізмів, — наголошують у центрі Copernicus, — які руйнують захисний шар над холодним материком.

Цьогоріч діра виникла раніше, ніж зазвичай, і почала стрімко зростати від середини серпня, що зробило її однією з найбільших озонових порожнин за всю історію спостережень. За однією з версій, причиною вказаного явища стало сильне виверження вулкана Тонґа в однойменній острівній країні посеред Тихого океану.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що західні науковці спрогнозували глобальну катастрофу. Вона здатна призвести до найбільшого вимирання всього живого на Землі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
За прогнозом фахівців із кліматології та демографії, ефект може посилюватись у міру прискорення змін погодних умов. Земля під загрозою.
12 вересня, 07:15
Життя
2014 року влада балканської держави почала відновлювати популяцію рогатих парнокопитних ссавців у Південних Карпатах. Нині їх уже 170.
24 травня, 21:45
Світ
Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.
29 березня, 21:35
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11 лютого, 18:19
Світ
Два найбільші міста південноамериканської країни Сан-Паулу і Ріу-ді-Жанейру майже тиждень живуть наче у пеклі. Температура сягає +55°C.
22.11.2023, 21:40
Життя
Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня. Це вперше в історії спостережень.
21.11.2023, 20:29