Що ж було в Давосі ?

ЕКОНОМІКА
18 січня, 11:05
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Занепокоєння щодо політичної стабільності також займають важливе місце в порядку денному

Огляд подій в Давосі від медіа агенції Останній Бастіон з посиланням на Bloomberg.

Китай підкреслює повідомлення обережного оптимізму

Віцепрем'єр-міністр Китаю Лю Хе приєднався до хору обережного оптимізму світової еліти в Давосі, спрогнозувавши, що друга за величиною економіка світу нормалізується після послаблення обмежень через COVID.

Попри попередні ознаки стійкості, відсутність снігу на схилах є нагадуванням про кліматичну кризу, яка домінуватиме в дискусіях у швейцарських Альпах.

Занепокоєння щодо політичної стабільності також займають важливе місце в порядку денному, а інші теми включатимуть кінець ери дешевих грошей, продовольчу та енергетичну безпеку.

Китай дуже хоче вірити у відродження після карантину
Китай дуже хоче вірити у відродження після карантину

У той час як еліта бізнесу та фінансів повертається до свого звичайного січневого місця після трирічної перерви через пандемію, стає менше серйозних політичних діячів. російська війна в Україні та напруженість між США та Китаєм зробили незручними виступи на заході в Альпах.

Єдиним лідером із країни Великої сімки, який поїде на захід, буде канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він виступатиме з Bloomberg TV із нашої студії в Берліні після того, як у вівторок оголосить нового міністра оборони.

Бельгія застерігає від послаблення правил надання допомоги

Прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо застеріг від послаблення правил ЄС про державну допомогу у відповідь на кліматичний закон США після того, як президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала тимчасово адаптувати програму, щоб зробити її швидшою та простішою.

«Відповідь ніколи не може полягати в тому, що ми збираємося послабити правила державної допомоги, тому що тоді виникає змагання за те, хто має глибші кишені, і за визначенням Німеччина має глибші кишені, ніж Бельгія», — сказав він під час панельної дискусії. Де Кроо, який минулого тижня звинуватив США в спробі переманити зелені промисловості через Атлантику, у вівторок змінив тон і похвалив Вашингтон за виділення значного фінансування переходу на чисту енергію. «Ласкаво просимо до клубу», – сказав він.

Фінляндія чекає на рішення Німеччини щодо танків

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив Bloomberg, що Фінляндія чекає, що Німеччина дасть зелене світло на відряджання Україні бойових танків Leopard. «Перший крок Німеччини — дозволити цей тип танків використовувати Україні, тому що Німеччина є виробником цих танків», — сказав Хаавісто.

Що ж було в Давосі ?_3
"Леопард 2" як вінець німецького інженерного генія

Рішення Німеччини дозволить створити пакет з Фінляндією, Польщею та іншими союзниками, який включатиме танки, запасні частини та навчальний персонал, сказав Хаавісто. «Все це має бути сплановано, і Фінляндія, безумовно, готова взяти на себе певну роль у цьому ланцюжку», — сказав він.

Генеральний директор HKEX очікує хвилі китайських інвестицій

За словами головного виконавчого директора HKEX Ніколяса Агузіна , фінансові ринки Гонконгу виграють від відмови Китаю від політики Covid Zero, оскільки роздрібні інвестори на материку прагнуть розвантажити заощадження, які вони накопичили за роки карантину.

«Я вірю, що відновлення Китаю після пандемії COVID-19 стане найбільш значущим каталізатором глобальних ринків у 2023 році», — сказав Агузін на заході Bloomberg. «З повторним відкриттям зайві заощадження потрібно кудись переселити, вони можуть подорожувати та робити покупки. Сподіваюся, вони зможуть витратити значну частину на ринку капіталу».

Оперативний огляд планів Coinbase 

Coinbase Global Inc. оцінить свої операції цього року, щоб переконатися, що вони відповідного розміру для кожного ринку, сказав Фар’яр Ширзад, директор з політики криптобіржі, в інтерв’ю.

Фірма, що базується в Сан-Франциско, цього місяця заявила, що закриє більшу частину своїх операцій у Японії в рамках кроку щодо коригування своїх міжнародних інвестицій. Він також планує скоротити 20% своєї робочої сили в усьому світі, що дорівнює приблизно 950 співробітникам.

Санкції не зламають путінську росію 

За словами головного економіста Європейського банку реконструкції та розвитку, санкціям проти росії знадобляться роки, щоб збити володимира путіна, тому що доходи від нафти та газу затримуються, торгівля перенаправляється, а економікою добре керують. Сподівання на те, що санкції з боку США та Європи змінять баланс сил, були «нереалістичними», – сказала в інтерв’ю Беата Яворчік.

Що ж було в Давосі ?_5

Стійкість росії помітна в її економічних показниках: рубль зараз на 5% вищий, ніж до війни. Незабаром після оголошення санкцій Міжнародний валютний фонд спрогнозував скорочення ВВП на 8,5% у 2022 році. Його останній прогноз від жовтня вказував на падіння лише на 3,4%. У 2023 році очікується, що економіка скоротиться на 2,3%. ЄБРР також покращив свій прогноз щодо росії.

Повільний вплив санкцій розчаровує українських політиків. Народний депутат України Олексій Гончаренко, який перебуває в Давосі, закликав арештувати активи 1200 підсанкційних росіян, пов’язаних з режимом путіна, а гроші спрямувати на оборону та відновлення України.

BlackRock створить Фонд відновлення України 

Уряд України найняв компанію BlackRock Inc. для допомоги у створенні фонду реконструкції країни, і перед фондом поставлено «цілу команду завдань», — сказав головний виконавчий директор Ларрі Фінк в інтерв’ю Bloomberg TV.

«Наша робота полягає в тому, щоб переконатися, що можливості для приватного капіталу можуть прийти в Україну, і ми матимемо справедливу віддачу від цього», — сказав Фінк, додавши, що фонд також допомагає Україні найняти правильну команду. «Наша робота полягає в тому, щоб переконатися, що нова Україна є відкритим суспільством, відкритою економікою та капіталом».

Сінгапурський кабель Sun Cable під сумнівом 

Мільярдер Ендрю Форрест, інвестор компанії-розробника масивного "сонячного" кабелю між Австралією та Сінгапуром, в інтерв’ю в Давосі поставив під сумнів цей проєкт. Компанія Sun Cable, яка хоче побудувати зв’язок вартістю 21 мільярд доларів, увійшла в адміністрацію.

Докладніше: Магнат Форрест каже, що Сінгапур хоче екологічне паливо, а не гігантський кабель

Що ж було в Давосі ?_7

Forrest, через Squadron Energy, володіє 25% акцій Sun Cable, зацікавлений у придбанні компанії. Однак він сказав, що Сінгапур, глобальний торговий центр сировини, більше зацікавлений в екологічному паливі, такому як водень або аміак, ніж в електроенергії.

Регулювання є гарячою темою для криптовалют 

У приміщенні для проведення заходів під брендом оператора стейблкойнів Circle — стіни прикрашають вивіски про те, що вони вирішують «проблеми реального світу» — учасники дискусії обговорили свої очікування щодо регулювання Великобританії та Європи протягом наступних 18 місяців.

У Великій Британії «справжній наголос буде приділятися захисту прав споживачів», – сказала Ізабелла Чейз, старший радник з питань політики в TRM Labs. Вона зазначила, що поширеність шахрайства та шахрайства, які вплинули на інвесторів, є ключовим фактором для регуляторів.

Тіана-Бейкер Тейлор, віцепрезидент Circle з політики та регуляторної стратегії для Великобританії та Європи, повторила очікувану увагу до захисту споживачів. Вона сказала, що очікує, що європейські регулятори також приділятимуть пильну увагу цілісності ринку, централізованим торговим платформам і стейблкойнам.

Фінк каже, що дебати ESG стали потворними

Фінк із BlackRock сказав, що наратив навколо інвестування ESG став потворним і створює «величезну поляризацію». 70-річний чоловік відверто говорив про інвестування в екологічні, соціальні та управлінські цілі, зробивши це центральною темою у своїх щорічних листах до галузі. 

Автор: Ієн Роджерс, - Bloomberg News

Переклад з англійської Останній Бастіон

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Результат дій "геніального геополітика" наочно: росію просто викинули з найбагатшого ринку, який приносив сотні мільярдів доларів.
29 березня, 11:22
Опінії
Унікальні обставини Великобританії роблять її більш вразливою до потрясінь, ніж деяких європейських сусідів
25 лютого, 15:15
Опінії
Автори The Telegraph аналізують наслідки війни та виклики, які чекають на лідера росії цього року
24 лютого, 16:43
Опінії
Німеччина та світовий енергетичний ринок
23 лютого, 12:03
Опінії
Поки лідери країни розробляють післявоєнні плани, компанії з усього світу борються за бюджет відбудови
17 лютого, 15:21
Опінії
Середні чотиритижневі потоки російської сирої нафти найвищі з червня з наближенням нових обмежень ЄС
31 січня, 15:15