Символ споживацтва і комфорту – 140 мертвих собак на дорозі до моря

05.11.2021, 10:04
Символ споживацтва і комфорту – 140 мертвих собак на дорозі до моря
Фото: Google

"Фото сорому", яке демонструє людську бездушність у всій красі...

Влітку 1980 року французькі власники 140 собак віддали своїх улюбленців на смерть у руки місцевого Товариства захисту тварин (франц. La Société protectrice des animaux). Ті, своєю чергою, не знайшли нічого кращого, як приспати братів наших менших.

Невдовзі на тіла собак натрапив відомий французький фотокореспондент Мануель Літран, який дізнався ганебну історію вбивства. Господарі віддали звірів у руки так званих природоохоронців, оскільки не знайшли тих, на кого можна було б залишити під час відпустки!

Аби показати бездушність земляків, які заради власного задоволення спричинилися до трагедії, фотограф виклав тушки собак на трасі для перегонів Formula 1 у селищі Маньї-Кур. Він назвав знімок "Дорога до моря", що мала символізувати зраду і підлість сучасної людини.

«Для господарів понад сотні тварин відпустка виявилася важливішою, ніж їхні улюбленці. Більшість із собак були зовсім молодими, якщо рахувати їхній вік нашими мірками, мали повідці з красивими назвиськами, вигравіюваними на позолочених медальках. Але їх все одно замордували! І хто, ті, хто мав би їх охороняти. Я не спав ночами, я був шокований цією картиною, тому й вирішив показати на фото, до чого призводить людська гонитва за скороминущим задоволенням і комфортом», – прокоментував подію Мануель Літран авторитетному французькому виданню "Paris Match".

Знімок фотокореспондента мав неабиякий резонанс у Франції та за її межами. Відома кіноакторка Бріжит Бардо посприяла тому, аби фото вивісили на центральних станціях Паризького метро; згодом світлину демонстрували на різних публічних заходах у Лондоні, Нью-Йорку і Лос-Анджелесі.

«Американці зателефонували мені, щоби запитати, чи це були опудала тварин? Вони були дуже здивовані таким жорстоким ставленням до собак, коли дізналися правду», – зазначає Мануель Літран.

Сьогодні повторення подібного вбивства тварин шляхом присипляння у Франції чи деінде в Європі карається законом і чималим штрафом. За жорстоке поводження з тваринами можна відсидіти 2 роки за ґратами, попередньо сплативши державі до 30 тисяч євро.

Прикметно, але і в Україні останнім часом також почали впроваджувати на законодавчому рівні норми, котрі покликані захистити братів наших менших від нелюдів. Так, 8 серпня набув чинності закон (№1684-IX), що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – кривдника чекатиме адміністративна, ба навіть кримінальна відповідальність.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цього вересня жителі Данії задля забави прилюдно вбили 1428 дельфінів.

Читайте також:
Політика
У Фінляндії рівень корупції найнижчий у світі. Якщо когось із політиків і ловлять "на гарячому", то це переважно дрібні порушення.
13 липня, 17:09
Книги
Першими на черзі будуть малі твори Іммануїла Канта різних років, до тепер невідомих українськомовному читачу.
24 травня, 19:27
Життя
Про жінок і найдорожче. Порівняльні нотатки про незламних українок і російських самок.
07 травня, 09:08
Політика
Повна відсутність моралі та викривлене світосприйняття стали нормою
21 лютого, 10:25
Полтава
І знову переконуємося, що деяким громадянам України до душі служити Мамоні та гарцювати на кістках замучених жертв нацизму.
31 січня, 13:13
Полтава
Полтавська гопота гулятиме у відреставрованій у рамках президентської програми "Велике крадівництво" філармонії.
13 січня, 12:33