Ситуація в Україні перебуває під контролем — президент Фінляндії

ВІЙНА
16 квітня, 19:57
Ситуація в Україні перебуває під контролем — президент Фінляндії

Попри нестачу боєприпасів, особливо для артилерії, безпосередня небезпека нашій країні зараз не загрожує. Але Європа має поспішити.

На цьому в інтерв'ю провідній фінляндській газеті Helsingin Sanomat наголосив 13-й голова держави Александер Стубб. Президент Суомі пояснив, що станом на тепер Україна перебуває у найважчому становищі за всі два роки повномасштабної російської агресії.

Водночас він не готовий оцінювати безпосередньо ситуацію на полі бою, сидячи далеко від місця подій у Гельсинкі. Хоча зауважив, що фінляндський уряд постійно моніторить, куди все рухається та що можна зробити задля порятунку України від цілковитої окупації.

«На мій погляд, стан справ сьогодні, безперечно, перебуває під контролем. Наскільки це взагалі можливо у поточних обставинах. Проте союзникам України зараз необхідно реагувати швидко, бо росія користується моментом. Найважливіше, щоби допомога надходила. І надходила якнайшвидше, враховуючи, що все йде до ймовірного весняно-літнього наступу росії», — заявив Стубб.

На питання, чи виправдана тривога щодо критичного стану України, не тільки армії, але й енергетики, президент Фінляндії відповів, що «війна ніколи не буває чорно-білою. Тобто не може бути однозначного рішення, що в якійсь конкретній точці протягом 24 годин ситуація опиниться на межі краху, бо це значно триваліший і складніший процес».

Голова держави також додав, як на тижні уряд Суомі передав черговий (уже 23-й — прим. ред.) пакет допомоги на €188 мільйонів. Цього разу, як виняток, було оприлюднено інформацію про те, що частину наданої Україні підтримки складають боєприпаси та системи протиповітряної/протиракетної оборони.

«Ми робимо те, що маємо робити, бо така наша природа. Ми ж фіни. Я переконаний, військова допомога Україні має надходити рівночасно із різних країн, щоби у Києві не почувалися незахищеними. Завдяки чеській ініціативі та особисто президенту Петру Павелу зібрано різні матеріали для боєприпасів. Це добре. Ми довго обговорювали із президентом Володимиром Зеленським цю тему. Потреби української армії мають бути по можливості виконані», — підсумував Александер Стубб.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», не всі фіни вірять, що вам вдасться перемогти у війні проти кратно чисельнішого й озброєнішого ворога. Просто варто дивитися на речі більш реалістично.

Читайте також:
Політика
Естонський центр «Uralic» виступив із несподіваним оголошенням, здивувавши громадськість. Україна не зникає з європейського порядку денного.
19 травня, 12:04
Світ
Маленька балтійська республіка готується до можливої російської агресії. У Таллінні знають, чим завершуються всі провокації Москви.
12 травня, 16:12
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21