США натиснули на Нідерланди для скасування постачань технологій до КНР

ЕКОНОМІКА
03 січня, 20:28
США натиснули на Нідерланди для скасування постачань технологій до КНР
Фото: Bloomberg

Інноваційна нідерландська корпорація «ASML» відмовилася передавати китайцям свою продукцію. Йдеться про системи фотолітографії.

Такі відомості із посиланням на власні джерела у президентській адміністрації Джозефа Байдена оприлюднило впливове бізнес-видання Bloomberg. Зазначається, що фірма «ASML» скасувала постачі деяких своїх машин до КНР на особисте прохання Білого долу за кілька тижнів до запровадження заборони.

Нідерландський виробник мав ліцензії на постачання китайським фірмам трьох найсучасніших апаратів глибокої ультрафіолетової літографії до січня 2024 року. Тобто тоді, коли нові координовані із Вашинґтоном обмеження Амстердаму на експорт високоякісного обладнання для виробництва мікросхем набудуть повної сили.

Натомість американські урядовці від імені президента Байдена звернулися безпосередньо до керівництва корпорації «ASML» із проханням негайно припинити заплановані постачання деяких машин клієнтам з Китаю. Схоже, у США зрозуміли слабкість напівзаходів у цій сфері, що доведуть подальші події на ринку мікрочипів у найближчі місяці.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що у боротьбі за панування на світовому інформаційно-технологічному ринку Пекін досі пас задніх. Однак ситуація стала поступово змінюватися.

Читайте також:
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.
03 квітня, 16:29
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09