США не захистять країни Балтії від Путіна, – Гаррі Каспаров

СВІТ
19 березня, 09:23
США не захистять країни Балтії від Путіна, – Гаррі Каспаров
Фото: Delfi

З кремлівським бункерним щуром неможливо зіграти внічию, як у шахах, тим більше, що Третя світова війна вже почалася.

Таку думку в інтерв'ю провідному балтійському виданню "Delfi" висловив міжнародно визнаний гросмейстер і непримиренний супротивник путінського режиму Гаррі Каспаров.

Опозиційний російський політик, який перебуває на еміграції, стверджує, що Україна – лише початок, наступними цілями Москви стануть: Естонія, Латвія та Литва.

«Путін дивиться у минуле, його улюблені історичні персонажі – Сталін та Іван Грозний, – тобто ті, які стояли над законом. У світі Путіна насильство – це бажаний елемент влади. Як неодноразово говорив на різних майданчиках у Таллінні, Тарту, Ризі, Вільнюсі, що Байден не захищатиме ні Естонію, ні її сусідів. Я переконаний, "парасолька" НАТО ці країни не врятує від російського воєнного вторгнення. Адже зараз більше, ніж очевидно: Путін розв'язав війну не лише проти України, а й проти всієї європейської цивілізації», – зазначив Гаррі Каспаров.

Також гросмейстер наголосив, що боягузлива позиція колективного Заходу не має історичного підтвердження і спонукає Кремль до нових загарбань.

«Скажу відверто, позиція Заходу жахлива: послабити Путіна коштом українських жертв на українській території. Армія України сьогодні може перемогти Путіна тільки за умови, що буде закрито небо. Всі прагматики, які закликали до обережності, догралися до війни, розв'язаної Путіним в Україні. Диктатор ніколи не можна показувати слабкість. Існує реальний ризик воєнного зіткнення росії та НАТО, який неминуче виллється у катастрофу всесвітнього масштабу», – підсумував Гаррі Каспаров.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що днями парламент Естонської республіки закликав світ закрити небо над Україною.

Читайте також:
Історія
1699 року Річ Посполита, Саксонія, Данія та Московія утворили анти-шведський Північний союз.
04 серпня, 20:36
Політика
Зараз постала надзвичайно кричуща ситуація, ніби у наш спільний дім – Європу – впустили спільного ворога зі Сходу – росіян.
29 липня, 20:34
Світ
Київ і Варшава укладають один із найбільших за останні 30 років контрактів на купівлю зброї та зміцнення спільної системи безпеки.
07 червня, 20:12
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16