США перекинули винищувачі F-22 до Нідерландів

ВІЙНА
18.10.2022, 11:15
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

У понеділок ВПС країн НАТО розпочали щорічні навчання Steadfast Noon з ядерного стримування

США перекинули групу винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-22 Raptor, які тимчасово перебували для навчань у Польщі в рамках натовської місії Air Shielding, до Нідерландів, повідомило командування американських ВПС у Європі.

Навчальні польоти, що прибули з баз у США літаків F-22, виконували спільно з польськими F-16 та італійськими Eurofighter Typhoons.

Як повідомляло НАТО, у понеділок ВПС країн-членів альянсу розпочали щорічні навчання Steadfast Noon («Стійкий полудень») з ядерного стримування.

В авіаційних навчаннях, які проходитимуть над територіями Бельгії, Великої Британії та акваторією Північного моря і триватимуть до 30 жовтня, буде задіяно 60 літаків із 14 країн НАТО. ВПС США з цією метою направлять до Європи групу стратегічних бомбардувальників B-52H, здатних нести ядерну зброю.

При цьому в НАТО заявили, що навчання є плановим, не пов'язане з поточними світовими подіями і бойова зброя на літаках не використовуватиметься.

За даними Федерації американських учених, США мають у своєму розпорядженні на базах у Європі та Туреччині арсенал зі 100 ядерних авіабомб.

Ядерні авіабомби B61-3 зі змінною потужністю 0,3, 1,5, 60 або 170 кілотонн і B61-4 зі змінною потужністю 0,3, 1,5, 10 або 45 кілотон розміщені в підземних складах на авіабазах в Німеччині, Бельгії, Нідерланди, Італії та Туреччини.

Зокрема, на авіабазах у Бюхелі у Рейнланд-Пфальці (Німеччина), Кляйне-Брогель (Бельгія), Волкель (Нідерланди), Авіано (Італія) та Інджирлік (Туреччина) під наглядом американських військових зберігається по 20 ядерних авіабомб.

Авіабомби можуть використовуватися тактичними винищувачами-бомбардувальниками F-22, F-15E, F-16C/D та Tornado.

Ці авіабомби планується замінити на нові варіанти – B61-12 (з потужністю 0,3, 1,5, 10 або 50 кілотонн). 2015 року ця модифікація без боєзаряду пройшла випробування в американському штаті Невада.

Особливість нової авіабомби, здатної замінити старі моделі, полягає у хвостовому оперенні. Воно робить бомбу керованою і точнішою, що дозволяє не спускати її з парашутом, а скидати заряд з літака, що летить на великій висоті, після чого бомба автономно наближається у бік цілі багато кілометрів, у разі потреби «підкермовуючи» до неї.

Читайте також:
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09
Світ
Міністерство енергетики США розробило скоординовану стратегію зі збагачення урану для майбутніх оборонних потреб.
03 лютого, 08:25
Світ
Замість справжньої ядерної боєголовки під час випробування запустять муляж.
02 лютого, 17:17
Світ
В НАТО закликали цивільних готуватися до «тотальної війни» з московією... а не смажити шашлики, як це робив Зеленський
20 січня, 07:15