США вимагають від воюючої України проведення демократичних виборів
Як саме провести волевиявлення, коли 20% теренів окуповано Росією, а понад 5 мільйонів українців втекли за кордон, – американці не кажуть.
Натомість емісари з Вашинґтона тиснуть на Зе-владу з вимогою показати світові "демократію у дії", передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетного вітчизняного аналітика Валерія Пекаря.
Він стверджує, що президентські вибори у США наступного року стануть головним чинником подальших подій не тільки на українських фронтах, а й у всій Європі та світі загалом.
«Добре, що є двопартійна підтримка надання Україні зброї та грошей. Але є й інші виклики. Нас розриватимуть дві протилежні вимоги: вимога проведення виборів ще до завершення війни, аби довести, що Україна є справжньою демократією, і вимога, щоби ці вибори були стовідсотково вільними, чесними та з рівними можливостями для всіх, включаючи військовиків. Як це зробити одночасно, я не знаю», – висловився Валерій Пекар.
Зі слів викладача Києво-Могилянської бізнес-школи, американські чиновники поставили перед українськими партнерами надскладне завдання: не провели вибори – ми не демократія; провели вибори під час війни, але була неминуча халепа з нерівними можливостями – також не демократія.
«Давайте поясню, це – класична "вилка". Втім, є спосіб довести, що Україна є демократією, і без потрапляння у цю "вилку". Достатньо зняти основні претензії до згортання демократії, які має Захід: монополізація медіа та обмеження свободи слова; згортання децентралізації та тиск на місцеву владу.
А ще – зменшення ролі парламенту та позапарламентське / позасудове ухвалення рішень; закриті публічні реєстри. І прибравши підстави для цих претензій, заявити: а вибори ми будемо проводити чесно, вільно, відкрито та з рівними можливостями тоді, коли для цього будуть безпекові, технічні та організаційні умови», – підсумував Валерій Пекар.
Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що представники так званого американського "deep state" всіляко просувають ідею поразки України.