США вимагають від воюючої України проведення демократичних виборів

ПОЛІТИКА
25.08.2023, 17:57
США вимагають від воюючої України проведення демократичних виборів

Як саме провести волевиявлення, коли 20% теренів окуповано Росією, а понад 5 мільйонів українців втекли за кордон, – американці не кажуть.

Натомість емісари з Вашинґтона тиснуть на Зе-владу з вимогою показати світові "демократію у дії", передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетного вітчизняного аналітика Валерія Пекаря.

Він стверджує, що президентські вибори у США наступного року стануть головним чинником подальших подій не тільки на українських фронтах, а й у всій Європі та світі загалом.

«Добре, що є двопартійна підтримка надання Україні зброї та грошей. Але є й інші виклики. Нас розриватимуть дві протилежні вимоги: вимога проведення виборів ще до завершення війни, аби довести, що Україна є справжньою демократією, і вимога, щоби ці вибори були стовідсотково вільними, чесними та з рівними можливостями для всіх, включаючи військовиків. Як це зробити одночасно, я не знаю», – висловився Валерій Пекар.

Зі слів викладача Києво-Могилянської бізнес-школи, американські чиновники поставили перед українськими партнерами надскладне завдання: не провели вибори – ми не демократія; провели вибори під час війни, але була неминуча халепа з нерівними можливостями – також не демократія.

«Давайте поясню, це – класична "вилка". Втім, є спосіб довести, що Україна є демократією, і без потрапляння у цю "вилку". Достатньо зняти основні претензії до згортання демократії, які має Захід: монополізація медіа та обмеження свободи слова; згортання децентралізації та тиск на місцеву владу.

А ще – зменшення ролі парламенту та позапарламентське / позасудове ухвалення рішень; закриті публічні реєстри. І прибравши підстави для цих претензій, заявити: а вибори ми будемо проводити чесно, вільно, відкрито та з рівними можливостями тоді, коли для цього будуть безпекові, технічні та організаційні умови», – підсумував Валерій Пекар.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що представники так званого американського "deep state" всіляко просувають ідею поразки України.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Балтійське турнé «найвеличнішого лідора» поступово дає свої плоди. Тільки не такі, на які розраховували в Офісі Президента на Банковій.
15 січня, 06:00
Економіка
Через перебування при владі слуг олігархів, Україна прямує на зустріч бетонній стіні. Швидкість максимальна, «гірше точно не буде»...
31.12.2023, 08:48
Позиція
Полтавський апеляційний суд переглядав резонансний вирок Зіньківського районного суду.
06.11.2023, 16:05
Політика
Перед приїздом Президента України до США іноземні журналісти розворушили кубло крадіїв на Банковій.
19.09.2023, 18:13
Опінії
Але не треба бути довбойоб@ми і цій росії допомагати вбивати українців. Прямо чи опосередковано, з умислом чи без.
20.08.2023, 06:54
Виміри
Частина друга
11.08.2023, 18:00