Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику

27.06.2023, 17:13
Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику

Почин Октябрського районного суду по боротьбі з корупціонерами підтримав Полтавський районний суд

27 червня Полтавський районний суд визнав голову Щербанівської громади Ігоря Процика винним у службовій недбалості.

Про це повідомляє «Суспільне. Полтава».

За версією слідства, у 2019 році Ігор Процик, підписав акти виконаних робіт, у яких йшлося про встановлення меблів та обладнання, яке необхідно було встановити у приміщенні басейну у Розсошенцях.

Але, жодних робіт не проводилися. У зв'язку з цим громада зазнала збитків у розмірі 2 млн грн.

Суд визнав Ігоря Процика винним у службовій недбалості та виніс йому вирок – два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на підприємствах, установах чи організаціях, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки та зі сплатою штрафу у розмірі 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 11 тисяч 900 гривень.

Крім того, суд призначив стягнути із Ігоря Процика на користь держави заподіяну матеріальну шкоду у розмірі понад 2 мільйони 236 тисяч гривень.

Сам Ігор Процик своєї вини не визнав та подаватиме апеляційну скаргу у визначені терміни.

Будувати спорткомплекс із двома басейнами у селі Розсошенці Щербанівської громади почали 2017-го року, а завершили 2021-го. Витратили на нього 55 мільйонів гривень із державного та місцевого бюджетів.

Нагадуємо, що саме "Останній Бастіон" тривалий час намагався достукатися правоохоронців та змусити їх зайнятися розслідуванням розкрадань бюджетних коштів на будівництві басейну в Розсошенцях.

Нам це вдалося і Процик опинився за ґратами.


Політичний підтекст у справі Ігоря Процика.

У січні 2022 року з'явилося повідомлення Полтавської обласної прокуратури про те, що прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно голови однієї зі сільських рад. Йому інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (частина 2 статті 367 Кримінального кодексу України).

У повідомленні прокуратури зазначається, що : "у серпні 2019 року сільський голова, діючи від імені сільської ради, уклав із полтавським товариством договір підряду на будівництво басейну. У подальшому, не перевіривши наявність обладнання та устаткування, передбачених кошторисом та проєктною документацією, він підписав два акти виконаних робіт, унаслідок чого за фактично не виконані роботи товариству перераховано майже 2 млн 400 тис. грн, а територіальній громаді завдано збитків на вказану суму."  

Прокуратура повідомляє, що  Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося  слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Полтавській області.  

Дане кримінальне провадження стосується голови Щербанівської громади Ігоря Процика.

Це кримінальне провадження має явний політичний підтекст і можемо пояснити чому.

Свого часу Останній Бастіон мав намір збудувати в Щербанях льодову арену, де діти б могли займатися фігурним катанням. Звернувшись до Щербанівського селищного голови Процика з конкретним планом, ми виявили, що він не є самостійною фігурою на посаді, а грає роль маріонетки в умілих і загребущих руках тодішнього очільника Полтавської ОДА Валерія Головка та членів його злочинного угрупування, котре роками грабувало Полтавщину.

На наше звернення з приводу виділення земельної ділянки під льодову арену сільський голова Ігор Процик та «пристяжний» Головка Андрій Пісоцький тоді заявили, що потрібно «заплатити» по 150 000 $ за гектар землі. А те, що там збираються будувати благодійники і яка та кому в селі від цього буде користь, їх взагалі не цікавить. Давай гроші.

Проте, і після втрати впливовими покровителями-ляльководами займаних посад Ігор Процик продовжував свою діяльність лицеміра і хапуги.

Ба, як виявилося згодом, на плани Ігоря Процика лягли як влиті тези програми президента Зеленського, котрий зводячи «золоті гори», пообіцяв в кожному місті збудувати новий сучасний басейн.

У липні 2019 року виконавчим комітетом Щербанівської сільської ради було оголошено закупівельну процедуру на Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області. Коригування.

Перемогло у закупівлі та стало підрядником на будівництві спортивно-оздоровчої перлини ТОВ «СВ-Білдінг», яке запропонувало ціну на 12 тисяч гривень меншу за ціну конкурента.

Останній Бастіон дуже зацікавила ця закупівля. Адже навіть при поверхневому вивченні закупівельної документації стало зрозуміло, що вартість робіт та матеріалів є нереально високою – вона завищена в кілька разів!

Зазначимо, що на розсошенському басейні це вже не перша закупівельна процедура. Процик натхненно відшліфовує деталі пошивання в дурні розпорядників людських податків.

От, наприклад, в серпні 2017 року було оголошено закупівлю Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області. Коригування.

Тоді переможцем було визначено ТОВ «БК «Центрбуд» Сергія Штрікуля, вартість закупівлі склала 38 мільйонів 457 тисяч гривень. До цього договору було двічі внесено зміни наприкінці 2017 та 2018 років.

Щоправда, для Штрікуля його махінації закінчилися відкриттям кримінальних проваджень, про що зазначав Останній Бастіон в одному зі своїх попередніх розслідуваннях.

Між Виконавчим комітетом Щербанівської сільської ради та ТОВ «Будівельна компанія «Центр-буд» за наслідками проведення публічної закупівлі укладено договір підряду №1 від 19.09.2017 про здійснення будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області на суму 38 457 142, 85 грн., який в силу приписів ст. 37 Закону України «Про публічні закупівлі» є нікчемним. Водночас оплату робіт за вказаним договором Замовником здійснено лише за 2017 рік. Однак, протягом 2018-2019 років жодних трансакцій між сторонами взагалі не здійснювалось. Зазначене свідчить про прострочення виконавцем виконання зобов'язань за договором підряду №1 від 19.09.2017 та вказує на неефективність здійснення зазначеної процедури закупівлі, що є порушенням одного із принципів, закріплених у статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Також, службові особи ТОВ «Будівельна Компанія «Центр-Буд» упродовж 2019 року, будучи переможцем трьох державних закупівель на загальну суму 13,7 млн. грн., з метою привласнення бюджетних коштів, завищення сум податкового кредиту з ПДВ та валових витрат, здійснили безтоварні операції з придбання товарів (робіт, послуг) від таких СГД, як: ТОВ «Армапрофіль», ТОВ «Френттерон» та ТОВ «Елта-Пром», чим ухилилися від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 9 356 524 грн.

Тобто, підприємство Штрікуля таким чином, фактично привласнило більше 2/3 отриманих бюджетних коштів укладаючи фіктивні договори на поставку товарів, робіт, послуг які потім показувало як реально поставлені та надані.

«Щось» не склалося і цього разу, ще двічі корегували договір у жовтні 2019 та липні 2020 року. Дату завершення будівельних робіт переписали з серпня 2020 року на грудень 2020.

Крім того, в ході огляду актів приймання виконаних будівельних робіт Форми КБ-2В щодо виконання будівельних робіт на вказаному об'єкті, слідством в рамках кримінального провадження № 42019171010000192 від 14 серпня 2019 року встановлено, що окрім замовника (Процика), підрядника (ТОВ "СВ-Білдінг"), інженера технічного нагляду, вказані акти підписані також головним архітектором виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, хоча будівельні роботи фактично виконані не були.

Кримінальне провадження № 12017170300001348 від 19 грудня 2017 року (пов'язане з розкраданням Штрікулем та Проциком коштів на будівництві басейну в Розсошенцях), яке слідчі ГУНП в Полтавській області намагалися по-тихому прикрити, і лише завдяки втручанню Останнього Бастіону було скасовано постанову про закриття того кримінального провадження.

Ми на цьому не зупинилися, бо просто не могли мовчки спостерігати за махінаціями на горезвісному будівництві, які Процик тепер облаштовував вже з представниками ТОВ «СВ-Білдінг».

Цікавим є і той факт, що ТОВ «СВ-Білдінг» мав юридичну адресу: м. Полтава,вул. Європейська, 21 офіс 207. Одноособовим засновника даного товариства являється Шахбазова Зоя Іванівна. Шахбазова також являлася засновником ТОВ «БК Центр-буд» та адреса її місця проживання співпадає з колишньою юридичною адресою ТОВ «БК Центр-буд». З цього слідує, що ТОВ «БК Центр-буд» та ТОВ «СВ-Білдінг» підконтрольні одним і тим же особам.

Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику_1
Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику_3

Отже, ми бачимо цікаву тенденцію, коли два підприємства, підконтрольні Штрікулю, впродовж трьох років паразитують на будівництві басейну в Щербанівській сільській раді та розкрадають кошти громади і нікому до цього немає справи. Цікаво, скільки відкату отримує Процик за те, що не помічає як його громаду обкрадають, з ким він цим відкатом ділиться, ми уже зазначали вище.

Останній Бастіон тривалий час намагався достукатися до місцевих правоохоронців та змусити їх зайнятися розслідуванням розкрадань бюджетних коштів цим підрядником і на будівництві басейну в Розсошенцях. Проте, всі наші намагання були марними і місцеві поліціянти не захотіли розбиратися в цій справі.

Ця вже звична нехіть правоохоронців нас не зупинила, ми звернулися до НАБУ з заявою про розтрату бюджетних коштів на суму майже 12 мільйонів гривень, де вигодонабувачем виступало ТОВ «СВ-Білдінг».

Як же й важко примушувати «антикорупціонерів» виконувати свою роботу! Тож правильно ви, читачу, здогадалися: НАБУ відмовилося вносити до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення.

І це нас не зупинило. Звернулися до Вищого антикорупційного суду України. 28 жовтня 2020 року слідчим суддею ВАКС Мойсаком С.М. було постановлено ухвалу, якою НАБУ зобов’язано внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР та нарешті розпочати досудове розслідування в даній справі.

Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику_5
Суд виніс вирок голові Щербанівської громади Ігорю Процику_7

01.06.2021 (через 7 місяців після внесення до ЄРДР ) до СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області надійшли матеріали кримінального провадження № 52020000000000708 внесені до ЄРДР Національним антикорупційним бюро України від 06.11.2020 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, досудове розслідування в якому Полтавською обласною прокуратурою визначено за СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області.

10.06.2021 матеріали кримінального провадження № 52020000000000708 від 06.11.2020 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 КК України, приєднано до кримінального провадження № 42019171010000192 за ч.1 ст. 367, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст.191 КК України. Об`єднаному кримінальному провадженню присвоєно № 42019171010000192.

При цьому, СУ ГУ НП в Полтавській області в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 12019170000000411 за ч. 3 ст. 191 КК України призначено комплексну судову будівельно-технічну та економічну експертизу обсягів та вартості фактично виконаних робіт по об`єкту Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул.Шкільна, 18 в с.Розсошенці Полтавського району Полтавської області. (Коригування) , проведення якої доручено експертам Полтавського відділення Харківського НДІ СЕ ім.Засл. проф.. М.С. Бокаріуса.

Згідно з висновком №4/5/530/531 від 20.05.2020 за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи, проведеної Полтавським відділенням Харківського НДІ СЕ ім.Засл. проф.. М.С. Бокаріуса, встановлено завищення вартості робіт по об`єкту Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул.Шкільна, 18 в с.Розсошенці Полтавського району Полтавської області. (Коригування) на суму 7 801 657 грн., встановлено вартість фактично відсутнього обладнання, що не монтується на суму 4 995 956 ,75 грн., а всього на суму 12 797 613,75 грн.

Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 02.08.2021 було продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019171010000192 до  02 лютого 2022 року.

І от ми спостерігаємо ситуацію, коли з 2019 року правоохоронні органи не змогли завершити досудові розслідування у кількох кримінальних провадженнях, фігурантом яких є Ігор Процик. Ще пів року тому слідчі скаржилися на брак часу та значну кількість слідчих дій, котрі їм потрібно виконати.

5 листопада 2021 року співробітники управління СБУ у Полтавській області після проведення 17-ї сесії Щербанівської сільради 8-го скликання вручили підозру голові громади Ігорю Процику.

Але вже 6 січня Полтавська обласна прокуратура рапортує про направлення справи до суду !

Така "оперативність" якраз і вказує на політичний підтекст в даній справі. Команда "Рідного міста" на чолі з Олександром Удовіченком, у тісній взаємодії з психічно хворими активістами, тривалий час шантажувала та залякувала посадових осіб Щербанівської громади.

Все це робилося з однією метою - усунути Ігоря Процика з посади сільського голови та призначити на його місце свою людину. 

Як бачимо, у колишніх регіоналів методи залишаються старими.

Мешканців Щербанівської громади ми хочемо вкотре попередити, що після скасування воєнного стану в Україні їх можуть очікувати вибори нового керманича, оскільки закон забороняє керувати громадою із-за ґрат.

Маємо сподівання, що на наступних виборах громада обере достойного керівника та не потрапить під вплив колишніх регіоналів.

P.S. Тепер ми очікуємо суду над Сергієм Штрікулем, який має отримати справедливе покарання за свої корупційні злочини.

Нагадаємо, що вчора Октябрський районний суд міста Полтави виніс вирок у справі про заподіяння шкоди у розмірі 4 000 000 грн з прибирання вулиць м. Полтави.

Директор ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Інна Топчій визнана винною у вчиненні злочинів передбачених ст.  364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем" та ст. 366 ККУ "Службове підроблення".

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович призначив Інні Топчій покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Зважаючи на великий суспільний резонанс, та намагання корупціонерів уникнути справедливого покарання НВР "Правий Сектор" та "Права Молодь" будуть контролювати судові процеси над корупціонерами.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07