Судова реформа

ПОЛІТИКА
17.06.2021, 14:05
Судова реформа

Посольства США та ЄС про важливість незалежних відбіркових комісій

Посольство США та Представництво Європейського Союзу в Україні   вийшли з критично важливою заявою щодо судової реформи ( законопроекти 3711-д - Вища кваліфікаційна комісія суддів України та 5068 - Вища рада правосуддя) та конкурсів на керівництво САП/НАБУ.

Відсутність реакції на цю заяву з боку Володимира Зеленського може стати початком для  кардинального перезавантаження стосунків між Україною та нашими стратегічними партнерами.

Для початку потрібно відкласти голосування за законопроекти № 3711-Д і № 5068 та продовжити переговори з партнерами. Інакше ми просто плюнемо в обличчя Західним союзникам.

Допомога США та Європейського союзу має критичне значення у нашій війні з росією. Політики, які руйнують наші з союзниками відносини, - вчиняють державну зраду.

Кожен депутат має прочитати та вивчити цю заяву.

Наводимо її важливі частини:

“Венеціанська комісія наголосила, що єдиний спосіб забезпечити незалежність членів відбіркових комісій — це домогтися того, щоб міжнародні партнери України висунули певну частину кандидатів, які, володіючи значним закордонним досвідом, не мають упереджень, конфлікту інтересів або прихованих планів”.

“Незалежні експерти загрожують тим, хто виграє від існуючої системи та прагне зберегти контроль над важелями влади в Україні”.

“Поточний конкурс на керівництво САП є доказом того, що вирішальна роль незалежних експертів у процесі відбору є надзвичайно важливою для забезпечення прийняття рішень на основі заслуг, а не політичної мотивації”.

“Венеціанська комісія чітко заявила, що надання міжнародним членам переважного голосу у разі рівності голосів після повторного голосування є прийнятним з точки зору національного суверенітету, враховуючи, що остаточні рішення залишаються за органом, який призначає“.

“Поточні законопроекти, в тому числі про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, які зараз перебувають у парламенті, повинні бути узгоджені з рекомендаціями Венеціанської комісії до їх другого й остаточного читання”.

“Ми вважаємо, що незалежні експерти у складі відбіркових комісій дадуть змогу досягти змін, що стануть найбільш фундаментальним оновленням судової влади України за часи незалежності країни“.

“Залучення незалежних експертів відповідає міжнародним стандартам: їх роль є тимчасовою (але вирішальною) і виправдана надзвичайними обставинами історичного шансу, отриманого Україною, зробити рішучий крок до свого призначення як сучасної європейської держави”.

Слід нагадати, що Держсекретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з президентом Зеленським розповів, що обговорювалося питання судової реформи та незалежності антикорупційних органів, Зеленський же заявив, що перезавантажує Конституційний Суд.

Методи перезавантаження Конституційного суду та впровадження реформ від ЗеВлади нам давно відомі. Те, що Зеленський намагається впарити міжнародним партнерам під виглядом реформ, аж ніяк не наближає нас до міжнародних партнерів, навпаки "реформи" Зеленського відлякують інвесторів від України.

Чому ми досі не в НАТО ? Це питання має задавати собі Володимир Зеленський щоранку, стоячи перед дзеркалом !

Читайте також:
Війна
ЗСУ й надалі матимуть тривидову структуру
03 січня, 16:12
Опінії
Єдиний наслідок перманентної «судової реформи», яка тягнеться з 2014 року - повний параліч системи правосуддя.
23.11.2021, 13:25
Політика
40% всіх справ ДБР - це самоволка... вийшов кока-коли купити - а тут відразу тебе слідак з оперативником з елітного ДБР пов'яжуть
01.11.2021, 09:40
Політика
Вирішальний голос в перезавантаженні ВРП та ВККС матимуть міжнародні "експерти".
04.08.2021, 15:25
Виміри
Цього тижня Верховна рада прийняла два важливі законопроекти щодо судової влади.
14.07.2021, 17:15
Політика
Конкурсна комісія увечері 8 липня оголосила весь список кандидатів на директора БЕБ.
12.07.2021, 09:10