Сумнівна держстатистика РФ демонструє нищівний вплив санкцій

ЕКОНОМІКА
12 січня, 07:09
Сумнівна держстатистика РФ демонструє нищівний вплив санкцій

Кремлівська пропаганда наполягає: російська економіка встояла і навіть досягла успіху, але рівень безробіття та інфляція доводять зворотне.

Такі відомості оприлюднили на офіційній Facebook-сторінці Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що міністр фінансів РФ Антон Сілуанов на тижні доповів про торішній спад російського ВВП на 2,7%, тобто менше, ніж нібито прогнозувалося, але ця скромна цифра не відображає всієї картини деградації економіки країни-агресора.

Щобільше, у деяких галузях народного господарства ресурсної федерації московії ситуація є настільки катастрофічною, що її змушені визнавати й на офіційному рівні.

«Головного санкційного удару 2022 року було завдано по нафтогазовому сектору Росії. За даними Рахункової палати, торік видобуток російського газу знизився на 18-20% – до 671 мільярда кубічних метрів, а його експорт на ключові ринки знизився на 46% і склав 100,9 мільярда кубічних метрів газу. Це одне з мінімальних значень російського експорту з 1995 року.

І це при тому, що практично 60% надходжень російського бюджету залежать від продажу енергоресурсів. Одна з ключових галузей російської промисловості – металургія (8% національного ВВП), – виявилася на межі найсильнішої кризи з часів розвалу СССР. За даними Росстату, видобуток металевих руд протягом минулого року знизився на 6%, а випуск сталі – на 10,1%. Водночас антиросійські санкції паралізували її авіа- та автомобілебудування.

Після початку лютневого нападу на Україну з 60 автомобільних брендів на російському ринку залишилося лише 14 (з яких 11 – китайські), а виробництво вантажівок скоротилося на 39,8%, автобусів і мікроавтобусів – на 25%, вагонів – на 12,9%. Саме російське вторгнення на територію України стало причиною одного з найтриваліших економічних спадів в історії РФ. Війна лише за один рік відкинула економіку Росії щонайменше на 4 роки назад і за прогнозами провідних російських економістів, 2023 року криза триватиме, досягнувши максимуму», – йдеться в аналітичному матеріалі ЦПД при РНБО.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", кремлівський бункерний щур і його олігархічно-чекістська банда втратила довіру навіть комуністичного режиму Китаю.

Читайте також:
Світ
Відбулася детонація боюприпасів
16 березня, 13:15
Війна
Безпілотники літають скрізь – над аеропортами, НПЗ, хімзаводами
14 березня, 15:28
Історія
У 1922-му з України вивезли скарби, цінність яких дорівнювала золотому запасу Російської імперії 1915 року…
13 березня, 12:45
Світ
російські люксові готелі зобов’язали безлімітно наливати алкоголь вже з обіду
11 березня, 09:15
Політика
Команда Алєксєя Навального благає Європейський союз зняти санкції з Міхаіла Фрідмана, Пєтра Авєна, Алєксєя Кузьмічєва і Гєрмана Хана.
09 березня, 17:23
Війна
Невзоров пояснив, що означає висловлювання кремлівського бункерного щура про тимчасово окуповані території
09 березня, 14:55