Тактична поразка окупаційної Церкви

ВІЙНА
27.09.2021, 09:27
Тактична поразка окупаційної Церкви
Фото: Дмитро Савченко

Представники Російської "Православної" Церкви змушені були покинути храмове приміщення у Пущі-Водиці.

Минулого червня "Останній Бастіон" висвітлював перебіг конфлікту установи МОЗ України з релігійною організацією Московського патріархату.

Тоді представники російської Церкви, порушуючи право власності утримували під своїм контролем приміщення каплиці, яка розташована на території Госпіталю Ветеранів Війни "Лісова Поляна", у київській Пущі-Водиці.

Попереднє керівництво лікувально-оздоровчого закладу ще за часів Віктора Януковича передало храмове приміщення у користування представникам московського патріархату; попри це офіційним власником споруди лишався госпіталь.

Утім, з початком російської збройної агресії на Сході України ситуація кардинально змінилася.

Пацієнти закладу, ветерани та інваліди війни стали нарікати на факт присутності на території державної установи гібридно-пропагандистської структури "русскаго мира".

Тактична поразка окупаційної Церкви_1
Тактична поразка окупаційної Церкви_3
Тактична поразка окупаційної Церкви_5

Її "священнослужителі" жодним чином не брали участі у психологічній реабілітації та місіонерській діяльності поміж учасниками російсько-української війни, ветеранами АТО/ООС.

Такий стан речей лише поглиблював посттравматичний розлад комбатантів, котрі отримали поранення в наслідок дій російських окупантів.

Це спонукало їх звернутися до депутатів ВРУ з колективною петицією про забезпечення законного порядку передання каплиці капеланам українських християнських конфесій, які здійснювали служіння та надавали духовну опіку нашим військовим в окопах Донбасу. 

Після тривалих залякувань і шантажу директора госпіталю Ксенії Возніциної представники російської Церкви змушені були покинути храмове приміщення.

Відтак, на прохання пацієнтів закладу в каплиці було відкрито Капеланський центр.

Урочиста подія відбулась 24.09.2021 за участі Голови Синодального управління військового духовенства ПЦУ, митрополита Іоана та відомих у комбатантських середовищах капеланів Української Церкви – о. Дмитра Поворотного і Дмитра Карана.

Тож каплиця Військового Госпіталю стала ще одним майданчиком духовної деокупації храмових споруд України.

Тактична поразка окупаційної Церкви_7
Тактична поразка окупаційної Церкви_9
Тактична поразка окупаційної Церкви_11
Автор : Головред Дмитро Савченко
Читайте також:
Опінії
Московитський чорт у рясі продовжує незаконно займати приміщення Києво-Печерської Лаври. Його давно слід було покарати за українофобію.
06 січня, 21:48
Історія
Через самовільне відокремлення Московський патріархат не має євхаристійного єднання з православним світом, і її слід вважати відступницею.
02 січня, 18:33
Опінії
На окупованих територіях росіяни винищують все українське. Ворог цілеспрямовано вбиває людей, палить книжки, відбирає храми...
09.10.2022, 19:05
Політика
Коли ллється кров захисників України, Запорізька єпархія Московського патріархату на чолі з митрополитом Лукою жирує у ресторані.
10.06.2022, 21:56
Війна
Українські патріоти та націоналісти слушно запитують: допоки в Україні існуватиме відверта агентурна мережа Кремля під вивіскою Церкви?
19.02.2022, 12:45
Політика
Мережа автозаправних станцій "БРСМ-Нафта" допомагає Російському "Православному" Цирку в Україні зводити культові споруди на Галичині.
16.09.2021, 13:57