«Талібан» будує власний техноконцтабір за сприяння «Huawei»

СВІТ
26 вересня, 16:21
«Талібан» будує власний техноконцтабір за сприяння «Huawei»
Фото: Google

В Афґаністані пуштунський ісламістський режим впроваджує китайську систему вуличного спостереження. Критиків каратимуть за шаріатом.

Яскравим свідченням слугує офіційна угода між керівництвом «Талібану» із технологічним гігантом із Huawei. Про це повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на видання Reuters.

З'ясувалося, таліби за підтримки ручної корпорації китайських комуністів створюють мережу камер спостереження для «боротьби з тероризмом». Перші перемовини відбулися у серпні, але саму двосторонню угоду підписали тільки цього тижня.

У міністерстві внутрішніх справ Афґаністану пояснили, що «за допомогою мережі стеження уряд «Талібан» планує боротися із сепаратистами, терористами, повстанцями». Правозахисники ж побоюються, що режим у Кабулі скористається камерами від Huawei як інструментом для репресій, особливо щодо жінок.

І побоювання абсолютно не безпідставні. Відразу після приходу талібів до влади влітку-восени 2021 року вони виявили себе як послідовні борці з... цивілізацією: спочатку перестали пускати громадян до перукарень, потім — до університетів, а тепер закрили для всіх єдиний в Афґаністані національний парк й усі музеї.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, чиновники-таліби з міністерства інформації та культури отримали наказ заборонити музику і публічне виконання пісень «аморальним актом». Бо це, нібито, «суперечить волі Аллаха».

Читайте також:
Політика
Квартально-гламурний ерзац-патріотизм із «незламністю» є ніщо іншим, як плацебо. Плацебо для пацієнта, якому давно потрібен гемодіаліз.
03 грудня, 15:27
Світ
Москва і Пхеньян за посередництва Пекіна планують розпалити конфлікт проти Сеулу. Рівень напруженості на Корейському півострові зростає.
26 листопада, 14:47
Політика
Незручність — нова характеристика путіна в очах практично всіх, хто його оточує, й і тих, над ким він царює. Він втратив легітимність.
22 жовтня, 13:54
Світ
Паралелі з Україною, де депутати бояться подавати декларації, щоб не викликати невдоволення у громадян, так і напрошуються...
06 жовтня, 10:15
Кримінал
Обранці ресурсної федерації Московії внесли поправки до чинної редакції Карного кодексу. Населення продовжують позбавляти свободи слова.
22 вересня, 21:56
Політика
Кремль не припиняє заганяти населення ресурсної федерації московії у відновлений ГУЛАГ, де немає прав, але є доноси та переслідування.
08 вересня, 21:51