«Талібан» будує власний техноконцтабір за сприяння «Huawei»

СВІТ
26.09.2023, 16:21
«Талібан» будує власний техноконцтабір за сприяння «Huawei»
Фото: Google

В Афґаністані пуштунський ісламістський режим впроваджує китайську систему вуличного спостереження. Критиків каратимуть за шаріатом.

Яскравим свідченням слугує офіційна угода між керівництвом «Талібану» із технологічним гігантом із Huawei. Про це повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на видання Reuters.

З'ясувалося, таліби за підтримки ручної корпорації китайських комуністів створюють мережу камер спостереження для «боротьби з тероризмом». Перші перемовини відбулися у серпні, але саму двосторонню угоду підписали тільки цього тижня.

У міністерстві внутрішніх справ Афґаністану пояснили, що «за допомогою мережі стеження уряд «Талібан» планує боротися із сепаратистами, терористами, повстанцями». Правозахисники ж побоюються, що режим у Кабулі скористається камерами від Huawei як інструментом для репресій, особливо щодо жінок.

І побоювання абсолютно не безпідставні. Відразу після приходу талібів до влади влітку-восени 2021 року вони виявили себе як послідовні борці з... цивілізацією: спочатку перестали пускати громадян до перукарень, потім — до університетів, а тепер закрили для всіх єдиний в Афґаністані національний парк й усі музеї.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, чиновники-таліби з міністерства інформації та культури отримали наказ заборонити музику і публічне виконання пісень «аморальним актом». Бо це, нібито, «суперечить волі Аллаха».

Читайте також:
Політика
«Слуги урода» планують дозволити Нацгвардії використовувати собак для затримання адмінпорушників та припинення масових заворушень
вчора, 17:33
Політика
На тижні китайський комуністичний диктатор завітав до угорського васала. Пекін остаточно забирає під своє крило Будапешт.
12 травня, 10:27
Війна
Білоруський диктатор будує під Сочі величезну резиденцію
01 травня, 10:00
Політика
Відмова у наданні консульських послуг громадянам України — аналог гранати, яку кидали у совєцькому флоті вслід тим, хто стрибнув із корабля.
25 квітня, 13:43
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07