Чому таліби діють як печерні дикуни?

СВІТ
31.07.2023, 21:10
Чому таліби діють як печерні дикуни?
Фото: Sky News

Відповідь на питання коріниться в ідейно-духовній платформі руху "Талібан": це фундаменталізм типу деобанді та войовничий ісламізм.

Саме дотримуючися вказаних настанов, закладених ще на початку 1990-х Муллою Омаром, афґанський режим пуштунського походження повертає країну у первісну добу варварства і терору.

Красномовним свідченням є спалення посеред пустки примусово зібраних у Кабулі музичних інструментів, яке сталося сьогодні (31.VII.), передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Sky News".

Як вдалося з'ясувати, чиновники-таліби з міністерства інформації та культури отримали наказ заборонити музику і публічне виконання пісень "аморальним актом", що ніби "суперечить волі Аллаха".

Станом на тепер в Афґаністані вже розгорнуто цілу кампанію зі збору (а іноді примусового відбирання – прим. ред.) гітар, скрипок, домр, баянів, сопілок та інших інструментів у власників.

Знаково, але замість виплати грошової компенсації за знищене режимом талібів майно, афґанцям обіцяють штрафи з тілесними покараннями, якщо вони приховають від патрулів той чи інший інструмент.

Свободу слова прокитайські маріонетки з Кабула давно оголосили поза їхнім вигаданим законом, закриті салони краси (разом із перукарнями та цирюльнями – прим. ред.), музеї, кафе, а нині настала черга музики піти під ніж "заради волі Аллаха".

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, як афґанські таліби також вбивають мирних жителів у сусідньому Пакистані за вияв непокори.

Читайте також:
Політика
На жаль, росію неможливо зрозуміти та знайти на неї управу, не врахувавши, що головною її сутнісною рисою є гібридність. Так уже склалося.
22 березня, 07:12
Історія
Часи минають, держави міняються, але ворог зі Сходу лишається таким, яким його породили азійські кочовики ще за пізнього Середньовіччя...
14 березня, 20:25
Війна
Росіяни намагаються забити останній гвіздок у труну української науки та культури. Для цього у них є ракети, дрони, снаряди та інша зброя.
14 березня, 13:48
Полтава
Замість наведення ладу у громаді чиновники відверто займаються варварською профанацією. І платять за це пересічні жителі Лубен.
12 лютого, 19:21
Світ
Попервах авіаційні та артилерійські удари завдавалися бойовиками ЦАХАЛ по житловій забудові. Тепер настала черга культових споруд.
09 січня, 19:54
Війна
Як і за часів більшовицької навали, Україну спустошують чужинці. Загарбники вивозять усе, що вважають придатним для користування.
24.12.2023, 10:26