Танець із «тисячолітньою історією», якої не існувало

МИСТЕЦТВО
05 січня, 21:39
Танець із «тисячолітньою історією», якої не існувало
Фото: Facebook

Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.

Актор Ентоні Квінн випадково пошкодив ногу і разом із хореографом Гіоргосом Провіасом вони вирішили поставили танець із ковзним кроком. Це було імпровізаційне новаторство, яке здивувало знімальну команду з Голлівуду.

Проте згодом весь світ чомусь вирішив, що це — головний грецький народний танець, на зразок лезгінки у безлічі кавказьких народів. Насправді ж ніякої традиції у «Сиртакі» до буремних 1960-х років не було, тож історикам довелося фальсифікувати й містифікувати факти.

Самі ж греки не стали сперечатися із розрекламованим танцем, до того ж голлівудська стрічка «Грек Зорба» їм щиро припала до душі. Відтак і вигаданий «Танець Зорби» блискавично став найпопулярнішим, який незабаром на законодавчому рівні був визнаний національним грецьким танцем як своєрідний символ уже як «Сиртакі».

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїх читачів про те, що наперекір поширеній думці, у теперішній Греції немає жодного великого населеного пункту із переважно власне грецькою назвою. І це вражає та приголомшує!

Читайте також:
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04.12.2023, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08.11.2023, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26.10.2023, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17.10.2023, 13:31