Танення льодовиків на Землі пришвидшилося, — дослідження

30 квітня, 12:15
Танення льодовиків на Землі пришвидшилося, — дослідження
Фото: Al Jazeera

Гірські крижані покриви втрачають свою первісну масу, сприяючи підвищенню рівня світового океану більш як на 20%.

Причиною цього автори дослідження, днями оприлюдненого у науковому журналі "Nature", вкотре називають різкі температурні зміни на планеті.

Водночас учені підкреслюють, що прискорення в останні 10 років темпів танення льодовиків найперше вдарить по мешканцях густонаселених прибережних міст.

«Нам вдалося дослідити стан майже 220 тисяч льодовиків по всьому світу, за винятком крижаних щитів Ґренландії та Антарктиди, і висновки вельми невтішні. Втрата крижаної маси у середньому сягає 298 гігатонн льоду на рік, хоча ще на початку ХХІ століття показники заледве доходили до 200 гігатонн. Зараз ми спостерігаємо незворотні процеси впливу кліматичних змін і глобального потепління на стан льодовиків. Танення значно вплинуло на рівень моря: щорічно світовий океан зростає на 0,74-0,86 міліметра», — коментують свою роботу науковці.

Автори дослідження попереджають, що подальше скорочення крижаних мас призведе до зникнення льодовиків і збільшення опріснення морів, загрожуючи людству новим Ноєвим потопом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що до 2040 року рівень світового океану може зрости мінімум на 6 метрів.

Читайте також:
Глобальне потепління і незворотні кліматичні зміни на планеті пришвидшують опріснення солоних океанічних вод.
14 квітня, 08:59
Пекін продовжує узалежнювати від себе африканські країни, інвестуючи мільярди юанів у довгострокові проєкти на чорному континенті.
23 березня, 10:27
Зупинка промисловості через коронавірусні карантинні обмеження не вплинула на рівень вуглекислого газу (CO2) в атмосфері.
25.11.2020, 11:46
Майже півтисячі екоактивістів вимагають від швейцарської влади ухвалити низку так званих "кліматичних законів".
21.09.2020, 14:07
В рамках проекту Здобув Вічне Життя в Бою розміщенні фотографії Героїв, що віддали своє життя за Незалежність України
08 травня, 18:17
Кожна мати − сильна, мужня та вольова особистість
08 травня, 14:55